تاریخ : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱
در دیدار با وزیر صمت مطرح شد؛

استاندار: روند سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تسهیل می شود

  • کد خبر : 402789
  • 23 فروردین 1401 - 8:11
استاندار: روند سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تسهیل می شود
 استاندار آذربایجان غربی گفت: امیدواریم با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فعالان بخش خصوصی، خصولتی، حاکمیتی و دولتی، قدم هایی را در مسیر توسعه و پیشرفت آذربایجان غربی برداریم.
به گزارش اروم نیوز، محمدصادق معتمدیان در دیدار با وزیر صمت، با اشاره به آخرین وضعیت حوزه  سرمایه گذاری در آذربایجان غربی و عقب ماندگی های تاریخی در این حوزه و غیبت هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری در استان، افزود: با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های آذربایجان غربی، به حضور هلدینگ‌های بزرگ و سرمایه گذاری نهادهای توسعه گرا برای سرمایه گذاری و حضور فعال در بخش‌های مختلف استان نیاز داریم.
 وی در ادامه آذربایجان غربی را یکی از استانهای مهم کشور در بخش معدن معرفی کرده و یادآور شد: هم اکنون حدود ۵۱ نوع ماده معدنی در استان شناسایی و برداشت می شود و ۳۰ درصد طلای استخراج شده در کشور نیز از معادن فعال در آذربایجان غربی استخراج و تولید می شود.
 استاندار آذربایجان غربی همچنین توسعه حوزه معدن را به عنوان یکی از پیشرانهای مهم توسعه استان ضروری دانسته و تصریح کرد: توسعه اکتشافات و استخراج و بهره برداری و توسعه صنایع معدنی در آذربایجان غربی و ایجاد واحدهای فرآوری و جلوگیری از خام فروشی، از اولویت های جدی ما در استان است.
 معتمدیان در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فعالان بخش خصوصی، خصولتی، حاکمیتی و دولتی، قدم هایی را در مسیر توسعه و پیشرفت آذربایجان غربی برداریم.
وی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به استان بعد از ماه مبارک رمضان، از آماد گی استان برای تدوین بسته کامل سرمایه گذاری با رویکرد دولت و با بهره گیری از ظرفیت های استان و ارائه قبل از این سفر شد.
 معتمدیان همچنین با تشریح برنامه یکشنبه های حمایت از تولید و تحقق شعار سال در آذربایجان غربی گفت: در این برنامه که به صورت مداوم و هفتگی صورت می گیرد، ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی و پیگیری حل مشکلات واحدها در محل واحد تولیدی، به صورت ویژه و اختصاصی با سرمایه گذاران دیدار و روند سرمایه گذاری در استان تسهیل می یابد.
 در این دیدار استاندار آذربایجان غربی ضمن دعوت از وزیر صمت برای حضور در استان، از وی خواست جلسه ویژه ای با حضور وزیر و معاونین این وزارتخانه و اعضای کامل مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در تهران تشکیل و مسائل و مشکلات حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان بررسی شود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین در این دیدار، درخواستهایی چون “انجام اکتشافات تکمیلی معادن”، “آزادسازی پهنه های بلوکه شده معدنی استان”، “تکمیل مطالعات اکتشافی املاح تبخیری دریاچه ارومیه”، “سرمایه گذاری ایمیدرو در محدوده های اکتشافی استان”، “تسریع در سرمایه گذاری ایدرو در منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو”، سرمایه گذاری در بخش کنسانتره و شمش طلا”، “ایجاد شهرک های لجستیکی یا هاب تجاری”، “ایجاد شهرک های صنعتی مشترک با کشورهاى همسایه ” را  تقدیم وزیر صمت کرد.
انتهای پیام /
بیشتر بخوانید..
دعوت به اجلاس «بریکس» فرصت خوبی برای پیشبرد منافع ملی و تضعیف تحریم های آمریکا/ جهان به سمت تغییر موازنه قدرت و نظم نوین جهانی حرکت می کند
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=402789

ثبت دیدگاه