تاریخ : جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
طی سال گذشته؛

۷۲ هزار پرونده در آذربایجان غربی به صلح و سازش ختم شد

  • کد خبر : 402470
  • 20 فروردین 1401 - 8:05
۷۲ هزار پرونده در آذربایجان غربی به صلح و سازش ختم شد
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: سال گذشته حدود ۷۲ هزار فقره پرونده در سطح استان با بهره گیری از ظرفیت‌هایی مختلف با صلح و سازش طرفین، خاتمه یافت.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، ناصر عتباتی در نشست مسئولان عالی قضایی جنوب آذربایجان غربی در میاندوآب با تاکید بر  ترویج فرهنگ صلخ و سازش در جامعه، اظهار کرد:  باید از ظرفیت های موجود برای ایجاد صلح وسازش در پرونده های قضایی و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: در سال گذشته در حدود ۷۲ هزار فقره پرونده در سطح استان با بهره گیری از ظرفیت‌هایی موجود مانند تریبون نماز جماعات، بسیج، شورای حل اختلاف، گروه های جهادی و ریش سفیدان قبایل و افراد صاحب نفوذ با صلح و سازش طرفین، خاتمه یافت.

وی در ادامه از اسناد بالادستی و سیاست ابلاغی و برنامه های تحولی قوه قضاییه به عنوان رویکرد دستگاه قضایی استان در سال جدید نام برد و گفت: برنامه‌های تحولی توسط ریاست محترم قوه قضائیه در نشست اخیر با شورای قضایی استان‌ها مورد تاکید قرار گرفت و تهیه و تدوین شده که به حوزه های قضایی ابلاغ می‌شود.

عتباتی با تاکید بر جلوگیری از اطاله دادرسی و مبارزه جدی  و قاطع با فساد در عرصه های مختلف، تصریح کرد: توجه به ارتباط با مردم، برپایی میز خدمت در مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم و رعایت اخلاق و تکریم مراجعان از جمله سیاست‌های کاری دادگستری استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=402470

ثبت دیدگاه