تاریخ : سه شنبه, ۱۴ تیر , ۱۴۰۱
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی:

سینما آزادی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/ اجرای بیش از ۳۵۰ برنامه در سال ۱۴۰۰

  • کد خبر : 402544
  • 20 فروردین 1401 - 17:04
سینما آزادی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد/ اجرای بیش از ۳۵۰ برنامه در سال ۱۴۰۰
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: سینما آزادی ارومیه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، بهار امسال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش اروم نیوز، احد هوشمند قره باغ در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته گرامیداشت هنر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حوزه هنری آذربایجان غربی در سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۵۰ اجرای برنامه در رشته های ادبی، پایداری، موسیقی، تجسمی، نمایشی و آموزشی و دهها تولید در این زمینه داشته است.

وی افزود: چاپ، انتشار و رونمایی کتاب لبخند آذربایجان (آثار ۲۲ طنزپرداز استانی)، همایش بایاتی ایشیغیندا (شعر مردمی آذربایجان) برای نخستین بار در کشور، کتاب زخمهای نشمرده در موضوع پایداری، گالری مجازی هنرمندان، کارگاههای آموزشی، طرح وارثین در محلات کم برخوردار و موضوعات مشابه از جمله این برنامه هاست.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: ما در سال ۱۴۰۱ سعی داریم مرکزگریزی کنیم و در شهرستانها (۵ شهرستان) و حتی روستاها (۲۵ روستا) حضور و فعالیت هنری داشته باشیم و با اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف در استان تعامل کنیم.
هوشمند قره باغ ابراز کرد: اکران فیلم سینمایی موقعیت مهدی از اقدامات موثر حوزه بود که از استقبال خوبی برخوردار بود.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ کتاب تاریخی حماسه چالدران را منتشر می کنیم، از رونمایی سند تحول حوزه های هنری با مضمون نقش حوزه هنری در استان ها با شرایط فرهنگی خاص با چشم انداز ٣ ساله در سال جاری خبر داد.
هوشمند قره باغ از بازسازی سینما ایران در سال گذشته و کلنگ زنی پردیس سینما آزادی خبر داد و گفت : ۶٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهار امسال به بهره برداری می رسد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد : برنامه ریزی برای اجرای فاز مطالعاتی احداث سینما در شهرستان های ماکو، سلماس، نقده، خوی و سردشت در دستور کار قرار گرفته است تا این شهرها صاحب سینما شوند.
هوشمند قره باغ همچنین از اکران فیلم های آتابای و موقعیت مهدی و با استقبال مردمی در طول سال گذشته خبر داد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری بیستم فروردین ماه روز هنر انقلاب اسلامی هم گفت : فستیوال نمایش در مساجد، اکران فیلم موقعیت مهدی در ٢۶ روستا و ۵ شهرستان، رونمایی از تندیس شهید آوینی و نصب در ساختمان حوزه هنری، فراخوان مرد کوچه ما، برپایی نمایشگاه های مختلف، جشن هنر انقلاب اسلامی در شوط، نمایش خیابانی و هنری و غیره از جمله برنامه های شاخص هفته هنر انقلاب اسلامی در استان است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از عدم اجرای ساختارهای استانی در سال های گذشته گذشته انتقاد کرد و گفت : با توجه به اختصاص یک سوم بودجه از طرف حوزه هنری متاسفانه استقبال و حمایتی از سوی استان و مسوولان مربوطه نشد.
هوشمند قره باغ افزود: در همه شهرستان ها باید نوسازی از صفر شروع بشود و فقط در سلماس و سردشت امکان بازسازی وجود دارد که در سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اذعان کرد: فقط ١٢ ملک سینمایی در استان داریم و در اکثر شهرستان ها مشکل ملک برای احداث سینما داریم.
هوشمند قره باغ خاطر‌نشان کرد: برای همه شهرستان ها اعلام آمادگی کردیم در صورت درخواست مسوولان شهرستانی و تعیین تکلیف ملک نسبت به برنامه ریزی برای مطالعه و احداث سینما اقدام کنیم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=402544

ثبت دیدگاه