تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی:

آذربایجان غربی؛ رتبه نخست کشور در ثبت موقوفات

  • کد خبر : 402226
  • 16 فروردین 1401 - 10:24
آذربایجان غربی؛ رتبه نخست کشور در ثبت موقوفات
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان: آذربایجان غربی با صدور یکهزار و 400 سند رسمی رتبه نخست کشور را در تثبیت مالکیت موقوفات از آن خود کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر جوانبخت در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار کرد: در یکسال گذشته با همکاری و مشارکت اداره کل ثبت و اسناد استان، برای بیش از ۱ هزار و ۴۰۰ موقوفه سند رسمی صادر شد و ۵۰۰ سند قدیمی موقوفات به دفترچه تک برگی تبدیل شدند.

وی، پیشگیری از دخل و تصرف در موقوفات استان را از مهم ترین اهداف صدور سند مالکیت به موقوفات آذربایجان غربی اعلام و تصریح کرد: آذربایجان غربی برای چهارمین سال متوالی رتبه برتر صدور سند به موقوفات در کشور را کسب کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با بیان اینکه یک سوم موقوفات استان در این مدت در خوی سند مالکیت دریافت کرده اند، افزود: در این مدت شهرستان خوی با صدور ۴۰۰ سند به موقوفات در استان رتبه اول را کسب کرد.

حجت الاسلام جوانبخت، با تاکید بر لزوم توجه جدی و عمل به نیات واقفین گفت: در یکسال گذشته موقوفات استان ۳۱۰ میلیارد ریال درآمد داشتند که ۱۲۰ میلیارد ریال آن براساس نیات واقفان نیک اندیش برای تامین نیازمستمندان هزینه شده است.

وی افزود : در یکسال گذشته در بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع از بقاع متبرکه و موقوفات استان عملیات مرمت و بازسازی اجرا شده است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=402226

ثبت دیدگاه