تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱

بررسی کارت واکسن خودروهای شخصی غیرممکن است/ کاهش تصادفات فوتی و جرحی در بهمن ماه

  • کد خبر : 398231
  • 25 اسفند 1400 - 7:41
بررسی کارت واکسن خودروهای شخصی غیرممکن است/ کاهش تصادفات فوتی و جرحی در بهمن ماه
رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی با اشاره به لزوم همراه داشتن کارت واکسن مسافران در سفرهای نوروزی گفت: با توجه به حجم زیاد ورودی مسافران بررسی کارت واکسن تمامی سرنشنیان امری غیرممکن است.

 

سرهنگ حسین میش‌مست در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان تصادفات محورهای خراسان رضوی در بهمن ماه اظهار کرد: ۴۰۲ فقره تصادف جرحی در بهمن ثبت شده که ۵۴۶ نفر مجروح در پی داشته و ۲۴ فقره تصادف فوتی داشته‌ایم که منجر به فوت ۲۶ نفر شده است. همچنین ۳۰۵ فقره تصادف خسارتی نیز در این ماه صورت گرفته است.

وی افزود: این در حالی است که در بهمن ماه سال گذشته ۴۳۸ فقره تصادف جرحی با ۶۳۳ مجروح، ۲۸ فقره تصادف فوتی با ۳۴ نفر فوتی و ۶۶۲ فقره تصادف خسارتی به ثبت رسیده است. خوشبختانه تعداد متوفیان ناشی از تصادفات فوتی ۲۴ درصد کاهش، تعداد مجروحان ناشی از تصادفات جرحی ۱۴ درصد و تصادفات خسارتی نیز ۵۴ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص میزان تردد خودروهای شخصی در محورهای استان در بهمن ماه خاطرنشان کرد: ورودی‌ها به خراسان رضوی در بهمن ماه نسبت به ماه قبل آن ۶ درصد و خروجی‌ها ۵ درصد افزایش داشته است. همچنین ورودی‌ و خروجی‌ها به مشهد نیز به ترتیب ۲ و یک درصد افزایش داشته است.

میش‌مست در خصوص لزوم داشتن کارت واکسن در سفرها نوروزی خاطرنشان کرد: چک کردن کارت واکسیناسیون مسافران در سفرهای حمل‌ونقل عمومی پیش از صدور بلیت میسر است، اما با توجه به حجم ورودی خودروهای شخصی در ایام نوروز، توقف خودروها و چک کردن کارت واکسن تمامی سرنشینان خودرو امری غیرممکن است.

وی ادامه داد: اگر ابلاغیه چک کردن کارت واکسن سرنشینان خودرو توسط ستاد کرونا یا پلیس راهور ناجا ابلاغ شود، پلیس‌راه خراسان رضوی آمادگی انجام این کار را دارد، اما با وجود حجم زیاد ورود مسافران این کار تقریبا غیرممکن است.

بیشتر بخوانید..
مدیریت فضای مجازی و تولید محتوای اثرگذار در دستور کار قرار گیرد/داشتن پیوست فرهنگی برای مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی ضروری است

رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی تصریح کرد: البته همانند گذشته که خودروهای غیربومی بر اساس پلاک مورد اعمال قانون قرار می‌گرفتند، محدودیت هوشمند بر اساس پلاک خودرو توسط دوربین‌های نظارتی قابل انجام است. اگر در پایتخت تفاهمی در این خصوص صورت گیرد که کارت واکسن مالک خودرو توسط پلاک ماشین کنترل شود، این اقدام توسط دوربین‌های نظارتی قابل کنترل است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=398231

ثبت دیدگاه