تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
حادثه در قطار ارومیه - تهران؛

آتش‌سوزی در قطار ارومیه- تهران/ آتش سوزی قطار خسارت جانی نداشت

  • کد خبر : 394385
  • 05 بهمن 1400 - 8:51
آتش‌سوزی در قطار ارومیه- تهران/ آتش سوزی قطار خسارت جانی نداشت
آتش‌سوزی دیزل قطار ارومیه- تهران در شهرستان مراغه مهار شد.

به گزارش اروم نیوز، آتش‌سوزی دیزل قطار ارومیه – تهران حدود ۶۰۰ متر بعد از حرکت از ایستگاه فرعی «گل‌تپه» از توابع این شهرستان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

این حادثه ساعت ۱۸:۱۰ شامگاه دوشنبه اتفاق افتاد و حضور به موقع عوامل آتش‌نشانی از سرایت آتش به واگن‌های مسافری جلوگیری کرد.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی مراغه دلیل وقوع حادثه را نشتی گازوئیل از دیزل قطار اعلام کردند.

شمار مسافران این قطار که عصر دیروز از ارومیه به تهران حرکت کرد، حدود ۲۵۰ نفر بود.

محمد رضا قربانی مدیر کل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: آتش سوزی دیزل مسافری قطار ارومیه به تهران خسارت جانی نداشت

قربانی با بیان اینکه در ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه شب گذشته، دیزل مسافری بری قطار ارومیه تهران دچار آتش سوزی شد گفت: خوشبختانه در این آتش سوزی به مسافران و خدمه قطار آسیبی وارد نشده و همگی در سلامت کامل هستند.

وی افزود: این آتش سوزی در ۳۰ کیلومتری ایستگاه مراغه و در ایستگاه «گل‌تپه» رخ داد که همکاران با استفاده از کپسول‌های آتش نشانی موجود در واگن‌ها اقدام به اطفای حریق کرده و مانع نفوذ بیشتر آتش به داخل کابین و واگن‌ها شدند.

قربانی نشت گازوئیل در دیزل را دلیل اصلی آتش سوزی عنوان کرد و گفت: تمامی ۲۵۰ مسافر این قطار به همراه عوامل در این آتش سوزی آسیب ندیده و در سلامت کامل هستند.

وی افزود: برای جلوگیری از خسارت‌های جانی در ارتباط با همکاران حاضر در این قطار سریع دستور تخلیه مسافران واگن یک و ۲ را صادر کردیم.

مدیر کل راه آهن منطقه آذربایجان تصریح کرد: پس از مهار آتش سوزی دیزل جایگزین از ایستگاه مراغه به قطار وصل و ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه قطار به مسیر خود ادامه داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=394385

ثبت دیدگاه