تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
استاندار:

مدرسه تاریخی هدایت ارومیه، خانه هنرمندان می‌شود

  • کد خبر : 394188
  • 03 بهمن 1400 - 8:51
مدرسه تاریخی هدایت ارومیه، خانه هنرمندان می‌شود
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هنرمندان به طور موقت در مدرسه تاریخی هدایت مستقر شوند تا ساختمانی درخور شان این بخش تاسیس کنیم.

به گزارش اروم نیوز، محمدصادق معتمدیان در دیدار چهار ساعته با هنرمندان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با درخواست هنرمندان حاضر، در خصوص راه اندازی خانه هنرمندان در استان موافقت کرد.

و ادامه داد: مسائل هنری نیز در کنار مسائل فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی مدنظر قرار گیرد تا شاهد توسعه و رونق هنر اصیل استانی در سطح جامعه و در سطح ملی و بین المللی و منطقه‌ای باشیم.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان پتانسیل خوبی برای معرفی در منطقه و کشور دارد و باید ظرفیت های آن به درستی تبیین و شناسانده شود.

معتمدیان بیان کرد: بیش از هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی داریم که باید این آثار تاریخی در کنار مفاخر و توانمندی‌های دیگر استان مدنظر هنرمندان قرار گیرد زیرا این قشر می‌ توانند با معرفی این آثار به نوعی امید را به جامعه برگردانند.

وی با اشاره به اینکه نقش هنرمندان در همراه کردن مردم بی بدیل است، اضافه کرد: مشکلات بخش هنر نیز نظیر سایر بخش ها نیازمند توجه بوده و این بخش نیز از نبود زیرساخت‌ها در مشکل است که این مشکلات قابل حل یا پیگیری است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ارائه تسهیلات مناسب به هنرمندان بیان کرد: هنرمندان باید با برگزاری نشست های تخصصی و توسعه فعالیت‌ها در سطح استانی، ملی و منطقه ای در جامعه امیدآفرینی کنند و حتی جشنواره‌ای در سطح منطقه داشته باشیم و هنر استان را به همسایگان خود توسعه دهیم.

معتمدیان گفت: بازتعریف و ریل گذاری برای دست یابی به توسعه از اولویت‌های این استان است زیرا در خیلی از شاخص‌های توسعه عقب هستیم و به طور مثال رتبه ۳۰ کشوری در بحش آموزش و پرورش داریم.

بیشتر بخوانید..
دست هایی که به دنبال شکست دولت هستند باید قطع شوند/ روند کند تغییرات در دولت نگران کننده است

به گفته وی نامناسب بودن وضعیت راه روستایی و گازرسانی به روستاها و برخی مناطق استان از عقب افتادگی‌های این استان به شمار می‌رود که نیازمند توجه جدی برای توسعه و حرکت رو به رشد است.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=394188

ثبت دیدگاه