تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

رشته مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد تصویب شد

  • کد خبر : 392038
  • 20 دی 1400 - 10:23
رشته مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد تصویب شد
جلسه ۲۰۷ شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حدادعادل به منظور ادامه بررسی سرفصل‌های درسی برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه حداد عادل با یادآوری اینکه حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است، تاکید کرد: رشته مدیریت میراث فرهنگی از جنبه راهبردی اهمیت بسزایی دارد و موضوع حفاظت از میراث فرهنگی را می‌تواند به یک وظیفه ملی و دینی تبدیل کند.

وی افزود: طراحی این رشته هم به راهبرد حفاظت از میراث فرهنگی کمک می‌کند و هم می‌تواند مدیران عرصه میراث فرهنگی را در کشور تربیت و ذخیره‌ای برای کشور فراهم کند.

در این جلسه خداداد حسینی رییس کارگروه مدیریت شورای تحول و ارتقای علوم انسانی هم تغییرات و اصلاحات برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد را توضیح داد.

وی همچنین گزارشی از فعالیت‌های کارگروه در این زمینه به اعضای شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه کرد.

دکتر پورفرج نیز در ادامه این جلسه توضیحات تکمیلی و جزییات رسیدگی به برنامه را در گزارشی ارایه کرد.

در جلسه ۲۰۷ شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، سرفصل‌های درسی برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد به اتفاق آرا به تصویب رسید.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=392038

ثبت دیدگاه