تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌ غربی:

سیاست‌های حاج قاسم به عنوان یک راهبرد برای جهانیان تبیین شود

  • کد خبر : 391024
  • 13 دی 1400 - 10:06
سیاست‌های حاج قاسم به عنوان یک راهبرد برای جهانیان تبیین شود
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی گفت: سیاست های حاج قاسم سلیمانی باید به عنوان یک راهبرد و سیره به جهانیان تبیین شود.

حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به رمز ماندگاری مکتب سردار سلیمانی اظهار داشت: حاج‌قاسم دلبسته و وابسته دین، قرآن و ولایت بود یعنی تکیه‌گاه ایدئولوژی و فکری و اندیشه سردار سلیمانی نشات گرفته از اسلام و قرآن و اطاعت از ولی‌فقیه بود که در وی موج می‌زد.

وی افزود: همچنین به لحاظ خدمات بدون تبعیضی که به بشریت مسلمان و ادیان مختلف و همه مردم در داخل و خارج کشور انجام داد سبب شد تا مکتب حاج قاسم ماندگار شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی، گفت: از سوی دیگر از مهمترین خدمات ایشان حفظ امنیت برای بشریت و چندین کشور مسلمان و غیرمسلمان بود و دامنه خدمات ایشان فرامرزی بود و حس انسان‌دوستی که در ایشان بود همه در سایه مبارزه با استکبار جهانی و خدمت به مسلمانان و تمامی بشریت بوده است.

وی افزود: میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع جنازه حاج قاسم شرکت کرده و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از شهادت ایشان هم ناراحت شده و هم افتخار کردند چون حاج قاسم، سردار مهربانی‌ها بود و رفتارهای امیرالمومنان(ع) در ایشان دیده می‌شد یعنی هم یتیم‌نوازی می‌کرد و هم نسبت به کفار بسیار به شدت رفتار می‌کرد و تسلیم نمی‌شد.

حجت‌الاسلام ذاکر بیان کرد: بی‌تردید تنها یک سردار اسلام می‌تواند در مقابل کل استکبار ایستادگی کند و ریشه داعش که زاییده استکبار است را از بین ببرد و آن هم سردار سلیمانی بود.

وی افزود: پیام مقاومت به دشمنان این است که هر کس باید در چارچوب قانون خود بدون خیانت به ملت‌ها حرکت کرده و اگر فراتر از این تفکر بتوانند امنیت یک کشور به ویژه کشورهای اسلامی را زیر سوال ببرند، جبهه مقاومت در مقابل قلدرمابی استکبار تسلیم نشده و اجازه نزدیکی به قلمرو سرزمینی را نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید..
مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق آذربایجان غربی معارفه شد

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی، گفت: بی‌شک اندیشه سیاسی، اجتماعی، انقلابی و نظامی سردار سلیمانی و همچنین اخلاص و ولایت‌مداری حاج قاسم باید به عنوان چند واحد درسی در دانشگاه‌ها و مدارس تدریس و تبیین شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمت به مردم، قوم و زبان نمی‌شناسد اظهار داشت: از سوی دیگر خدمت به بشریت نیاز به محدودیت ندارد و بنابراین انسان آمده که به بشریت و نه به گروه خاصی خدمت کند و خدمت سردار سلیمانی به بشریت، فراتر از دین و قوم و قبیله بود.

حجت‌الاسلام ذاکر با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی برای جهان اسلام و بشریت به عنوان الگو مطرح است تصریح کرد: هم اکنون چهره شناخته شده دنیا در امر مبارزه با فتنه و ظلم و ستم به عنوان الگو مطرح است و سیاست‌های حاج قاسم می‌تواند یک راهبرد و اصول مدرنیسم غرب و شرق برای جهان اسلام باشد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=391024

ثبت دیدگاه