تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
طی امسال؛

دستگیری ۱۵۳ باند سرقت در آذبایجان‌غربی

  • کد خبر : 386345
  • 18 مهر 1400 - 10:41
دستگیری ۱۵۳ باند سرقت در آذبایجان‌غربی
معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری 153 باند سرقت در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

سرهنگ سامان غنی‌زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار کرد: نیروی انتظامی خود را از جنس مردم می‌داند و تمام فعالیت‌های خود را در راستای افزایش امنیت جامعه به‌کار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های نیروی انتظامی با شعار «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» در سطح استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این شعار برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجا‌ن‌غربی با بیان اینکه محورهای برنامه‌های هفته نیروی انتظامی ارتقای سرمایه اجتماعی پلیس، مقبولیت پلیس، تولید امنیت توسط جامعه، امید آفرینی است، ادامه داد: عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، تجلیل از نخبگان علمی و تلاشگران حوزه بهداشت و درمان، سربازان کارآفرین، کارکنان نمونه، بهره‌برداری از طرح‌های اجتماعی و علمی از نمونه برنامه‌های نیروی انتظامی در طول هفته ناجا است.

غنی‌زاده تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، ایجاد نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، تکریم از شهروندان قانون‌مدار، اجرای طرح‌های خدمات رسانی بهداشتی در مناطق محروم بخش دیگری از برنامه‌های ناجا است.

وی ادامه داد: در حوزه جرایم بیش از ۷۵ درصد جرایم مربوط به سرقت‌ها بوده که در این راستای بیش از ۱۵۳ باند شناسایی و متلاشی شده‌اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجا‌ن‌غربی افزود: ۱۶ طرح عملیاتی در حوزه جرایم سرقت انجام شده است که ارزش این اموال بیش از ۸۰ میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول افزود: در حوزه کالا و ارز قاچاق به ارزش ۱ میلیارد و ۷۷۰ هزار ریال کشف و در این رابطه ۲۱ باند متلاشی شده است.

غنی‌زاده تأکید کرد: بیش از ۲۷۳ هزار و۲۴۸ مورد فوریت انتظامی در ۶ ماه اول سال انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های مشاوره‌ای در سطح کلانتری‌ها، تصریح کرد: در راستای کاهش پروند‌ه‌های ورودی به قوه قضاییه دفاتر مشاوره ای در سطح کلانتری‌ها ایجاد شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجا‌ن‌غربی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۵ درصد پرونده‌های ورودی به کلانتری با اقدامات مشاوره‌ای به نتیجه رسیده است.

غنی‌زاده با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته ۲۵ تن و ۸۳۴ کیلوگرم انواع مخدر و پیش‌ساز مواد مخدر در استان کشف شده است، افزود: از این میزان، بیش از ۴ تن و ۲۶۸ انواع مواد مخدر و ۲۱ تن و ۵۶۷ کیلوگرم انواع پیش‌ساز مواد مخدر هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص ۷ هزار و ۱۶۳ نفر در این زمینه دستگیر و ۴۰ فقره باند قاچاق مواد مخدر در این زمینه متلاشی شدند.

این مقام مسئول گفت: در ۶ ماه اول سال بیش از ۳۴۹ پرونده در حوزه جرایم اقتصادی به ارزش ریالی ۳ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال تکمیل شده است.

غنی‌زاده ادامه داد: در حوزه جرایم فضای مجازی بیش از ۳ هزار و ۴۱۱ فقره پرونده تشکیل و در این رابطه ۳۴۰ نفر شناسایی و دستگیری شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=386345

ثبت دیدگاه