تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی:

تعلیم و تربیت اساسی‌ترین مسئله در کشور است/شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی ایران هستند

  • کد خبر : 384901
  • 02 مهر 1400 - 14:27
تعلیم و تربیت اساسی‌ترین مسئله در کشور است/شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی ایران هستند
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌ جمعه ارومیه، گفت: شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی ایران هستند و ملت ایران مدیون جانفشانی‌ها و تلاش‌های آنان هستند و باید یاد و خاطره آن‌ها زنده نگه داشته و به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: تعلیم و تربیت اساسی‌ترین مسئله در کشور است بنابراین اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به این مسئله توجه جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مقام معلم و اساتید از بالاترین مقام و منزلت برخوردار است، افزود: چرا که تربیت انسان بر عهده معلمان و اساتید است بنابراین وظیفه تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها کمک به آموزش و پرورش در استان است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌ جمعه ارومیه، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی ایران هستند و ملت ایران مدیون جانفشانی‌ها و تلاش‌های آنان هستند و باید یاد و خاطره آن‌ها زنده نگه داشته و به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس رزمندگان جمهوری اسلامی جنگیدند و حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی را به دست دشمن ندادند بنابراین این دوران برای ایران بزرگترین سرمایه است و باید این روحیه را حفظ کنیم.

قریشی عنوان کرد: در بیشتر کشورهای دنیا مساله جنگ وجود داشته است اما تفاوتی که مردم ایران با سایر کشورها دارد مقدس بودن دفاع از کشور اسلامی در راستای دستورات الهی بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، ضمن تبریک کسب موفقیت‌ والیبایست‌ها در عرصه جهانی بیان کرد: مسئولان ارشد کشوری باید از ظرفیت مربیان داخلی بیشتر استفاده کرده و از ورزشکاران حمایت کنند و همچنین عدالت بین رشته‌های مختلف رعایت شود.

وی تاکید کرد: درب مساجد استان و سطح شهر همواره باید باز باشند که متاسفانه در حال حاضر درب برخی مساجد بسته بوده و علما باید حدالامکان در مواقع اذان، امکان حضور مردم را در مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=384901

ثبت دیدگاه