تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی:

رشد ۹۰درصدی موقوفات آذربایجان غربی/اعتبارات تخصیصی برای عمران مساجد در آذربایجان غربی کافی نیست

  • کد خبر : 383650
  • 15 شهریور 1400 - 14:02
رشد ۹۰درصدی موقوفات آذربایجان غربی/اعتبارات تخصیصی برای عمران مساجد در آذربایجان غربی کافی نیست
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: درامد موقوفات استان ۹۰درصد رشد دارد.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام ناصر جوانبخت در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: درآمد وصولی موقوفات استان در سال جاری تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود که بیش از ۸میلیارد تومان بوده رشد ۹۰درصدی دارد که پیش بینی می شود تا پایان سال به ۳۰میلیارد تومان برسد.

وی با تاکید به اینکه در آذربایجان غربی ۴۱هزار رقبه وجود دارد، تصریح کرد: ۱۲ میلیارد تومان از درآمد وصولی موقوفات استان برای بازسازی  موقوفات و همکاری با شرکت های دانش بنیان حفظ العین نگهداری شده است.

حجت الاسلام جوانبخت با تاکید به اینکه در ۶ماهه نخست سال جاری ۶ میلیارد و ۷۶۵میلون تومان در حوزه های مذهبی، خیریه، اجتماعی و مدارس حوزوی و مساجد هزینه شده است، خاطر نشان کرد: در بحث عمران مساجد،اعتبار تخصیصی بسیار کم است بطوری که برای سال جاری برای بازسازی مساجد و مصلی های استان ۶میلیارد و ۴۶۳ میلیون تومان اختصاص یافته بود که تاکنون فقط یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان از طرف استانداری تخصیص یافته است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در سال جاری یک میلیارد تومان هزینه بازسازی بقعه خلیفان ارومیه اختصاص یافته است، اظهار کرد: در شرایط کرونا ۱۲ هزار بسته معیشتی در سال گذشته در بین اقشار کم درامد از طرف واقفان خیر اندیش توزیع شده است.

وی با تاکید به اینکه طرح شمیم حسینی همزمان با سطح کشور در آذربایجان غربی نیز برگزار می شود، اظهار کرد: در دو دهه اول محرم ۲۰۰۰ بسته معیشتی در ۵ شهرستان ارومیه، خوی، تکاب، سلماس و نقده و ۶۵ هزار پرس غذا گرم نیز در سطح استان پخت و توزیع شد.

بیشتر بخوانید..
عزاداری تاسوعای حسینی در ماکو

وی گفت:  اداره کل اوقاف استان ۲۰۰میلیارد تومان از دستگاه های دولتی و اجرایی مطالبه دارد.

حجت الاسلام جوانبخت ادامه داد: ۵۵ هزار از عرصه های موقوفات استان برای ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن اقدام ملی مسکن به اداره مسکن و شهر سازی استان اختصاص یافت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=383650

ثبت دیدگاه