تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
گزارش؛

خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 383427
  • 12 شهریور 1400 - 14:53
خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

مسوولان باید کار و خدمت جهادی داشته باشند

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام محمد حیدری‌زاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: مدیران و مسئولان باید امانت‌دار بلسند زیرا این مسوولیت از طرف خداوند متعال به آنان سپرده شده است.
وی بیان کرد: وقتی مسوولیای به فردی سپرده می‌شود باید بداند که او امین خدا، مردم، ولایت و رهبری است.
امام جمعه موقت ارومیه گفت: افرادی که ولایت خدا را قبول نکرده و توکل بر خدا نکنند مانند کسانی هستند که ست‌ترین پناهگاه را دارند.
حجت‌الاسلام حیدری زاد بیان کرد: اوضاع و مشکلات کشور تنها باید مدیریت جهادی و اتکا به جوانان قابل حل است.
وی اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هرکجا به جوانان اعتماد کردیم و امکانات در اختیارشان قرار دادیم موفق شدیم بنابراین وضعیت جدید با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان قابل حل است.
وی با اشاره به اینکه در کنار مردم بودن مهترین ویژگی دولت جدید است، گفت: بنابراین رویه‌ای که این دولت به کار گرفته است بهترین رویه بوده و مسئولان مسئولان و مدیران باید این روش را الگوی خود قرار دهند.

مسئولان به مشکل کارگران شهرداری میاندوآب رسیدگی کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به موضوع مربوط به کارگران مرتبط با شهرداری، اظهار کرد: یک سوال دارم از مسئولان امر و آن نیز این است که آیا این کارگران شهرداری غیرقانونی کار می کنند یا قانونی؟ اگر غیرقانونی کار می کنند چرا نگه می دارید تا هر روز اخبار بد از شهر منتشر شود و اگر قانونی کار می کنند از امروز ما و مسئولان شهر تصمیم بگیریم تا شش ماه حقوق نگیریم همچنانکه کارگران شش ماه حقوق نگرفته اند.

بیشتر بخوانید..
غبارروبی مزار شهدای گمنام

امام جمعه میاندوآب افزود: اگر همه کسانی که در شهرداری کار می کنند حقوق نگرفته باشند که در اینصورت همه مانده اند و اگر تنها این افراد حقوق نگرفته اند ، آیا این مروت و جوانمردی و عدالت است؟

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ کدام از مسئولان امر نیز به ما در این زمینه توضیحی ارائه نکرده اند، تصریح کرد: از دادستان محترم و مسئولان می خواهیم تا مشکل این عزیزان را که کارگران و پاکبانان شهر هستند، در این هفته حل کنند تا از مسائل بعدی جلوگیری شود.

حسن زاده در ادامه با بیان اینکه حزب شیطان و طاغوت در مقابل حزب الله و ولایت قرار دارد، گفت: انسان باید بصیرت داشته باشد تا از زیر پرچم ولایت خارج نشود کما اینکه خروج از زیر پرچم ولایت مترادف است با قرار گرفتن در زیر پرچم طاغوت.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: اگر کودک کشی و ظلم و ستم به مردم مظلوم شاهد هستیم، ریشه اش به اتاق فکر طاغوت های زمان که همان آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی صهیونیست ها هستند بر می گردد و لذا نباید هیچگاه دست از شعار “مرگ بر آمریکا” و ” مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر صهیونیست‌ها” که دشمنان اصلی اسلام و مسلمین و انسان های صالح و آزاده هستند، برداریم.

وی هم چنین با اشاره به روز تعاون، گفت: امروز بیکاری در جامعه غوغا می کند و لازم است همه با دست به دست هم دادن و تعاون و ایجاد کارگاه‌های زودبازده قدمی در این راستا برداریم.

بازسازى اعتماد عمومى؛ مهم‌ترین وظیفه دولت سیزدهم‌ است

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با نگاهى به‌دغدغه‌ها و توصیه مقام معظم رهبری در اولین دیدار دولت سیزدهم‌، گفت: در حال حاضر، نظام سیاست‌گذارى فرهنگى ایران را سه گرفتارى همزمان دربرگرفته است؛ ناکارآمدى فرایند در حوزه‌ى وضع و اجراى سیاست فرهنگى و رسانه‌اى، تهاجم سازمان‌یافته‌ى فرهنگى دشمن و فقدان یا کمبود ایده-نظریه مبنا براى حل‌ و فصل مشکلات فرهنگى کشور مبتنى برآموزه‌هاى انقلابى‌.

بیشتر بخوانید..
۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود

امام جمعه پلدشت با تاکید به بازسازى اعتماد عمومى؛ مهم‌ترین وظیفه دولت سیزدهم‌ افزود: شاید این اولی‌بار باشد که رهبر انقلاب از تعبیر «آسیب‌دیدن اعتماد عمومى» سخن گفته‌اند و دولت را موظف به‌ترمیم این آسیب کرده‌اند، این یک هشدار جدى و مهم است، اعتماد عمومى مهم‌ترین سرمایه نظام مردم‌سالارى دینى است و فرایند «حفظ، ترمیم و تقویت» آن وظیفه اولى و مضاعف دولت جدید است.

به گفته وی نزدیک‌شدن به‌مردم با حضور میدانى، رفتارى مهم براى بازسازى اعتماد است و مقدمه‌اى براى تغییرات ملموس در زندگى مردم؛ بنابراین انتظار این است که امر پسندیده و ممدوح حضور در بین مردم به‌اقدامات اساسى و تحول‌آفرین که مبتنى برعقلانیت انقلابى است رقم بخورد.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم باید نماد عمل به‌وعده، صداقت گفتارى و رفتارى، شجاعت در پذیرش اشتباه، تحول در ساختار ادارى کشور، حضور مستمر و مؤثر در بین مردم و برنامه‌ریزى سنجیده و کارشناسى و اقدام انقلابى مبتنى بر عقلانیت انقلابى باشد.

وی با اشاره به اینکه اجلاس بغداد؛ تحت تأثیر حضور مقتدرانه ایران قرار گرفت،‌ اظهار کرد: اجلاس بغداد قرار بود ابتدا اجلاس همسایگان باشد، دخالت زیاده‌خواهانه ماکرون موجب شد سوریه در هیچ سطحى در این اجلاس شرکت نکند؛ عقب‌نشینى الکاظمى از دعوت سوریه باعث شد تا نام این اجلاس از اجلاس همسایگان به اجلاس همکارى‌ها تغییر یابد.

امام جمعه پلدشت افزود: نحوه حضور وزیر خارجه ایران، که نماد آن ایستادن آقاى امیر عبداللهیان در صف روساى کشورها بود، به سرعت تبدیل به خبر اول اجلاس شد و محتواى سخنان امیر عبداللهیان و محکومیت آمریکا و اعلام مواضع عزتمندانه و حکیمانه ایران که به زبان عربى ایراد شد نیز بازتاب زیادى در افکار عمومى منطقه و جهان داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=383427

ثبت دیدگاه