تاریخ : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
نماینده مجلس:

حمایت از پلتفرم‌های داخلی امری ضروری است

  • کد خبر : 382592
  • 30 مرداد 1400 - 11:22
حمایت از پلتفرم‌های داخلی امری ضروری است
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی گفت: حمایت از پلتفرم‌های داخلی امری ضروری است و باید زمینه مناسب برای فعالیت اپلیکیشن‌های ایرانی در فضای مجازی و ارتباطی با شتاب بیشتری فراهم شود.
حجت الاسلام سید سلمان ذاکر روز شنبه در گفت و گو با اروم نیوز، اظهار داشت: این مساله خود می‌تواند موجب دسترسی راحت آحاد مختلف جامعه به اطلاعات مختلف شود.
وی در تقبیح اقدام گوگل پلی مبنی برحذف نرم افزارهای ایرانی گفت: اینکه گوگل پلی ۲ نرم افزار ایرانی که دارای مخاطب بالایی هستند را به یکباره از صفحه خود حذف کند،اقدام درستی نیست و نمونه عینی اسکتبار در حوزه مجازی است.
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی گفت: باید برای جلوگیری از چنین اقداماتی، نهادهای ذیربط ظرفیت ویژه‌ای جهت استفاده کاربران از نرم افزارهای داخلی و حمایت آن ها در نظر بگیرند.
حجت الاسلام ذاکر بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی شبکه اینترنت ملی، زمینه استبداد و زورگویی دشمنان در حوزه رسانه و شبکه های اجتماعی برچیده شده و با خودکفایی در این حوزه تهدید و تحریم‌های رسانه‌ای بیگانگان بی اثر شود.
انتهای پیام /
بیشتر بخوانید..
مدیریت فضای مجازی و تولید محتوای اثرگذار در دستور کار قرار گیرد/داشتن پیوست فرهنگی برای مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی ضروری است
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=382592

ثبت دیدگاه