تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰
گفت‌وگو با کارآفرین صنعت آبزیان؛

وقتی مرز به فرصت کارآفرینی تبدیل می‌شود

  • کد خبر : 366404
  • 05 آذر 1399 - 9:04
وقتی مرز به فرصت کارآفرینی تبدیل می‌شود
راه‌اندازی شرکت پرورش و تکثیر ماهی در نقطه صفر مرزی و محل تلاقی 3 کشور ایران، ترکیه و عراق شاید برای خیلی‌ها آرزویی بیش نباشد، اما برای کارآفرینان با اراده تبدیل به هدفی والا و ظرفیتی بی نظیر شده است.

به گزارش اروم‌نیوز، روستای زیوه از توابع ارومیه و در انتهای خط مرزی قرار دارد. این روستا به عنوان یکی از مناطق مرزی نقطه تلاقی کشورمان با ۲ کشور ترکیه و عراق است که به همین دلیل با حساسیت‌های خاص مرزی و سیاسی مواجه می‌شود.

شاید کمتر کسی در این نقطه از کشور دنبال راه‌اندازی کسب و کاری هرچند کوچک باشد اما خانواده «وهابلی» به عنوان یکی از کارآفرینان برتر آذربایجان‌غربی و کشور توانسته‌اند با بهره‌گیری از ظرفیت مرز و نیز استفاده از توان نیروهای بومی در راستای تولید و ایجاد اشتغال گام‌های موثری بردارند.

«دامون وهابلی» کارآفرین عرصه پرورش آبزیان، میزبان گروه چندرسانه‌ای اروم‌نیوز شد تا ضمن بیان ظرفیت‌ها و مشکلات صنعت آبزیان، کسب و کار خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین کارآفرینان برای مام معرفی کند.

او در این گفت‌و‌گو از تولید ۱۰۰ تن و نیز کشت ۲۰ میلیون تخم مکاهی کشت زده و ۱۰ میلیون بچه ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزرعه پرورش ماهی خود می‌گوید و دلیل این موفقیت را استفاده از نیروهای بومی در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی می‌داند.

حمایت‌های بسیج سازندگی و دستگاه‌های مرتبط با حوزه پرورش آبزیان از دیگر نکاتی است که این کارآفرین به عنوان عامل موفقیت خود می‌داند.

وهابلی در بخشی از سخنان خود ضمن انتقاد از نگاه به بیرون برخی مسئولان در صنعت آبزیان، این گونه بیان می‌کند که در صورت میدان دادن و حمایت مسئولان، تولیدکنندگان داخلی به طور قطع و یقین توان رقابت با خارجی‌ها را دارند و مدیران باید به این موضوع برسندکه ظرفیت و تولیدکننده داخلی می‌تواند در تمام زمینه‌ها موفقیت‌های چشمگیری کسب کند.

گفت‌وگوی تصویری اروم‌نیوز با «دامون وهابلی» را در زیر ببیند:

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=366404

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.