تاریخ : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
3
یادداشت وارده؛

نواختن شیپور وارونه توسط نماینده جوان مجلس

  • کد خبر : 363047
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۲
نواختن شیپور وارونه توسط نماینده جوان مجلس
سخنان نسنجیده یکی از نمایندگان مجلس در خصوص کولبران با ادبیات انتخاباتی حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به وجود آورد.

به گزارش اروم نیوز، طی چند روز گذشته سخنان نسنجیده یکی از نمایندگان مجلس از شهرهای جنوب آذربایجان‌غربی در خصوص کولبران با ادبیات انتخاباتی حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به وجود آورد.

این نماینده جوان و بی تجربه در حالی به این هیاهوی تبلیغاتی می‌پردازد که هیچ‌گونه اطلاعی از مرز و مرزنشین و معابر درآمدی آن‌ها ندارد.

او نمی‌داند که راه‌اندازی معابر پیله‌وری مرزنشینان شهرهای مرزی را اولین بار سردار شهید احمد کاظمی فرمانده اسبق قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) پیشنهاد و به نوعی می‌توان گفت به دولت وقت تحمیل کرد.

این نماینده نمی‌داند سردار شهید شوشتری یکی دیگر از فرماندهان پرآوازه قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) چقدر روی این معابر با استانداران مرزی مناقشه داشت و به تعبیر بهتر معیشت و اقتصاد مرزنشینان دغدغه همیشگی فرماندهان قرارگاه حمزه(ع) بوده و هست.

سردار اوصانلو، فرمانده فعلی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیز بارها بر قانونمندی معیشت مرزنشینان و استمرار آن از مجاری تعریفی تاکید کرده تا آن که دغدغه معیشت مرزنشینان را از روی میز سیاست و میدان تبلیغات انتخاباتی حذف کند تا اینکه هر نماینده که درحیطه کاری خود مستاصل و درمانده شده، آویزان کولبران و معیشت مرزنشینان نشود.

بنا به اقوال و اسناد موجود، سپاه در تمامی تصمیمات مرزی مدافع اصلی رونق و توسعه و معیشت مرزنشینان بوده و است، این همه خدمات محرومیت‌زدایی بی‌منت که انجام می‌شود تنها بخشی از خدمات ظاهری سپاه به مناطق محروم است.

این نماینده می‌تواند از با تجربه‌های منصف منطقه بپرسد تا بداند هرکجا معیشت مرزنشینان به بن بست رسیده، این ورود سپاه و نیروهای مسلح بوده که امیدبخش و گره گشای مشکلات شده است.

حال سوداگران وسوسه‌گر از بی تجربگی این نماینده استفاده کرده و او را به بیراهه هدایت کرده‌اند. این نماینده که بالاترین رزومه او مدیر یک واحد تولیدی شن و ماسه بوده و مدرک تحصیلی او هم با ابهاماتی مواجه است، خود یکبار هم که شده طعم تلخ فقر و نداری را نچشیده تا در کسوت نمایندگی درد محرومین را درک کرده و به دفاع منطقی از آنان بپردازد.

او که با ریخت و پاش‌های فراوانی به این جایگاه رسیده و وعده‌های ناشدنی زیادی در تبلیغات انتخاباتی داده، روی ثروتی نشسته و ارتزاق کرده که حاصل از خود گذشتگی همین نیروهای مرزی است که تاکنون از آن حراست کرده‌اند. او نمونه عینی از «پولبری مرزی» است.

این نماینده بی تجربه که دیگران مدیریتش می‌کنند، بهتر است مطالعه بیشتری روی مسائل مرزنشینی داشته باشد تا در ادامه به دام بدخواهان و سوداگران منافع مردم نیفتد.

او که قبل از انتخابات خود را متعلق به اصولگرایی می‌دانست، هدفش از این سخنان نزدیک شدن به بعضی جریانات دیگر بود در حالی که عامی‌ترین مردم هم می‌دانند سخنان اخیر او با مواضع اصولگرایی فاصله زیادی دارد، بنابراین در این شوی تبلیغاتی هم قصد عوام‌فریبی داشته و هم به اصولگرایان دروغ گفته و این حرکت احساساتی و اعتذارات پس از آن ثابت کرد که اقشاری از جامعه را هم به بازی گرفته تا چه رسد به خارج نشینان بیچاره و مستاصلی که دل به چنین انسان‌های مذبذبی خوش کرده‌اند.

این نماینده جوان ثروتمند بهتر است یک سال به عقب برگردد و فیلم‌های تبلیغاتی خود را ببیند و شعارهای مردم فریب خود را مرور کند و نگاهی به جولان پول‌های مشکوک و بادآورده در صحنه انتخابات بیندازد، آن گاه بداند که این جایگاه را چگونه به دست آورده است.

وی که بلافاصله مطالب جنجالی مطرح شده اخیرش را از صفحه شخصی خود حذف کرد، نشان داد که چقد در تصمیماتش مذبذبانه برخورد کرده و فکر می‌کرد با چنین حرکتی پایگاه اجتماعی خود را تقویت کند اما نمی‌دانست که مردم فهیم مرزنشین با همه مشکلاتی که دارند خادم و سوداگر را از هم تشخیص می‌دهند.

این نماینده جوان بهتر است بداند دوران تبلیغات تمام شده که هر حرفی بزنید کسی اهمیت ندهد، الان باید بر اساس واقعیت‌ها تصمیم‌گیری کرد چراکه حرف‌ها و مواضع بار سیاسی و حقوقی دارد، او باید بداند که باید مواظب بود چراکه مجلس شانی دارد.

او بهتر است کمی به عقب‌تر برگردد و به تعهداتی که به بعضی جریانات ارزشی داده بیاندیشد، آن گاه چنین سخنان غیرمسئولانه‌ای را روانه رسانه‌ها کند که ناچار به حذفش نشود. اگرچه تحقیقا ریشه چنین اظهارات سخیفی را می‌توان در پول‌های بادآورده دانست که مردم به خوبی آن را تشخیص می‌دهند.

اظهارات غیرکارشناسی و احساساتی این سلک نمایندگان نه برای مردم شغل ایجاد می‌کند و نه برای منطقه توسعه می‌آورد، این نماینده باید بداند صحنه سیاست‌گذاری‌های کلان کشور با مراودات طایفگی و عشیره‌بازی خیلی تفاوت دارد، همه امورات جامعه هم ریشه مالی ندارد بلکه تدبیر و تخصص در امورات است که آرامش منطقه‌ای به وجود می‌آورد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=363047

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.