∴ واکسیناسیون ۱۹۰ هزار راس دام در پلدشت

مدیر شبکه دامپزشکی پلدشت خبر داد:

مدیر شبکه دامپزشکی پلدشت گفت: از ابتدای سالجاری، ۱۹۰ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان پلدشت واکسیناسیون شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش اروم نیوز، سیما جبرائیلی در گفت و گو با خبرنگار آراز سسی، در خصوص عملکرد ۴ ماهه اول سال ۹۹، گفت: طی ۴ ماهه اول سال جاری ۱۹۰ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان پلدشت واکسیناسیون شده است.

وی تصریح کرد: در راستای ایمن سازی انواع دام های سبک و سنگین علیه بیماری ها مشترک و واگیر دامی با همکاری بخش خصوص و دولتی تعداد ۷۳ هزار و ۴۳۴ راس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی، ۴۶هزار و ۳۲۱ راس دام علیه بیماری بروسلوز، ۵۶هزار و ۳۸ راس علیه بیماری شاربن و ۱۴ هزارو ۹۷۶ راس دام علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شده است.

وی اظهار کرد: تعداد ۳۶ هزار قطعه طیور بومی منطقه نیز علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شده اند.

مدیر شبکه دامپزشکی پلدشت افزود: طرح سم پاشی رایگان بدن دام های مناطق محروم در دست اجرا است.

جبرائیلی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای عید قربان در جهت پیشگیری از انتقال بیماری گفت: اداره دامپزشکی در راستای حفظ سلامت همشهریان و تامین بهداشت عمومی جامعه آماده بازرسی بهداشتی و شرعی دام ها در روز عید قربان است.

وی تصریح کرد: اکیپ های ثابت و سیار بهداشت گوشت دامپزشکی و ناظرین شرعی دام های قربانی همزمان با عید قربان در نقاظ مختلف حضور دارند تا بر دام های قربانی و ذبح آنها نظارت کنند.

وی اظهار کرد: به همین منظور اکیپ ها از ساعت ۷ صبح الی ۱۳ ظهر در سطح شهرستان مستقر بوده و همشهریان عزیز می توانند با شماره تلفن های ۰۴۴۳۴۲۸۵۱۷۷ و ۰۴۴۳۴۲۸۲۷۱۲ تماس حاصل فرمایند.

مدیر شبکه دامپزشکی پلدشت افزود: اکیپ های کنترل بهداشتی شبکه دامپزشکی با عوامل کشتار دام، عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابی ها) در روز عید قربان برخورد قانونی می کند.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=358435

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات