تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

لزوم تدوین برنامه جامع برای شکوفایی اقتصادی و اشتغال پایدار/ بهره‌مندی از دانش روز نیاز اصلی فعالان کشاورزی استخ

  • کد خبر : 358200
  • 05 مرداد 1399 - 9:43
لزوم تدوین برنامه جامع برای شکوفایی اقتصادی و اشتغال پایدار/ بهره‌مندی از دانش روز نیاز اصلی فعالان کشاورزی استخ

شهریاری، با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی نیازمند برنامه جامع هستیم، گفت: فعالان وزه کشاورزی برای ارتقای سطح بهره‌وری باید از دانش روز بهره‌مند شوند.

به گزارش اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شامگاه شنبه در نشست با اعضای شورای راهبردی کشاورزی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: با توجه به وضعیت استان و شرایط موجود، کشاورزی به‌عنوان پایه اصلی توسعه آذربایجان‌غربی محسوب شده و باید در راستای افزایش بهره‌وری محصولات این حوزه تلاش بیشتری شود.

وی، با اشاره به مشکلاتی که موضوع بازگشت ارز صادراتی برای صادرکنندگان ایجاد کرده، گفت: دولت به دلیل مشکلاتی که در حوزه اقتصادی داریم مجبور به انجام برخی اقدامات است که تمام این اقدامات متاثر از کاهش درآمدهای نفتی و مالیاتی در کشور است.

استاندار آذربایجان‌غربی، در ادامه سخنان خود، استفاده از دانش روز و بهره‌مندی از داشته‌های متخصصان کشاورزی را نیاز امروز این حوزه دانست و عنوان کرد: آنچه امروز برای استان مهم است، بهره‌وری مناسب محصولات است که این مهم در سایه استفاده از توامندی و تخصص محقق می‌شود و بر همین اساس هم داشتن دانش روز به عنوان قوه محرکه بخش کشاورزی است.

وی، بیان داشت: متاسفانه در بسیاری از عرصه‌های کشاورزی شاهد هستیم که با روش‌های سنتی اقدام به کاشت تا برداشت محصولات می‌شود و همین امر موجب پایین آمدن راندمان کاری شده و در نتیجه مشکلات بیشتری برای کشاورزان و فعالان پیش می‌آید.

شهریاری، نداشتن دانش روز و عدم استفاده از متخصصان در حوزه کشاورزی را آفتی مهم برشمرد و ادامه داد: برای داشتن کشاورزی موفق باید به سمت بالا بردن علم و دانش حرکت کنیم تا از مشکلات موجود فاصله بگیریم.

وی، استفاده از دانش روز را عامل اصلی افزایش محصول نیز برشمرد و گفت: امروز در دنیا با استفاده از دانش‌های نوین نسبت به برداشت محصولات باکیفیت‌تر و بیشتر اقدام می‌کنند که متاسفانه در آذربایجان‌غربی از این حوزه غفلت شده و باید نسبت به سوق دادن مردم به سمت دانش روز حرکت شود.

بیشتر بخوانید..
محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی شد

استاندار آذربایجان‌غربی، شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی را نعمتی بزرگ برای استان دانست و خاطرنشان کرد: هرچند در شرایط تحریمی قرار داریم اما استفاده از توان و تخصص موجود در شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند زمینه‌ساز شکوفایی اقتصادی باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=358200

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.