تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

اقتصاد مبتنی بر گردشگری می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود

  • کد خبر : 356951
  • 19 تیر 1399 - 9:36
اقتصاد مبتنی بر گردشگری می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری و توریسم می تواند یکی از اولویت ها برای قطع وابستگی بودجه از نفت باشد.

به گزارش اروم نیوز، مهدی عیسی زاده در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، با بیان اینکه گردشگری یک صنعت درآمدزا در دنیا است، اظهار داشت: امروز بسیاری از کشورها با اهمیت دادن به مقوله گردشگری و توسعه صنعت توریسم، چندین برابر درآمد نفتی، سود می کنند.

وی، افزود: صنعت گردشگری و توریسم می تواند یکی از اولویت ها برای قطع وابستگی بودجه از نفت باشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع اقتصاد مبتنی بر توریسم را در سطح حوزه انتخابیه نیز پیگیری خواهد کرد، گفت: بنده در سطح منطقه ای، تمام تلاش خود را برای توسعه این موضوع بسیار مهم بکار خواهم گرفت و منطقه گردشگری باروق که متشکل از چندین روستا در یک مسیر بسیار زیبا قرار دارند را سعی خواهم کرد به پایان برسانم.

وی، با اشاره به پتانسیل و ظرفیت نهفته گردشگری در بخش باروق شهرستان میاندوآب، اظهار کرد: پتانسیل های گردشگری روستاهای بالادست بخش باروق میاندوآب نیازمند توجه است.

عیسی زاده، گفت: طبیعت بکر، نقاط جذاب دیدنی، آبشارها، غارها و سبک زندگی سنتی و مفهومی، زیست حیوانات مختلف ،تولیدات لبنی و زنبورداری و تولید عسل مردم این مناطق پتانسیل های ارزشمندی هستند که می توانند این منطقه را به قطب گردشگری داخلی و خارجی تبدیل کند.

وی، با اشاره به مطالعه طرح جامع گردشگری در مجلس نهم، افزود: در دوره نهم طرح جامع گردشگری میاندوآب را در دست مطالعه داشتیم که به مرحله عملیاتی شدن نرسید ولی با اعتمادی که مردم در دوره یازدهم به بنده کردند قطعا تلاش خواهم کرد این طرح را با محوریت روستاهای بخش باروق اجرایی کنم.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی برای گردشگری میاندوآب در دفتر وی، تصریح کرد: بعد از تدوین طرح جامع، آن را عملیاتی خواهم کرد و البته این کارگروه پذیرای نظرات وپیشنهاد تخصصی صاحبنظران و علاقمندان به این حوزه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=356951

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.