تاریخ : دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰

امضای طومار حمایت اقوام از رهبر انقلاب نماد همبستگی ملی بود

  • کد خبر : 355199
  • 11 خرداد 1399 - 11:08
امضای طومار حمایت اقوام از رهبر انقلاب نماد همبستگی ملی بود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: امضای طومار حمایت از رهبر انقلاب توسط تمام نمایندگان ادیان الهی نشانه همبستگی ملی است.

به گزارش اروم نیوز، بهمن ماه سال گذشته، روحانیون و ائمه جمعه شیعه و اهل سنت آذربایجان غربی با همراهی کشیش‌ها و اسقف اعظم در اقدامی خود جوش حمایت همه جانبه خود را از مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام کرده و در این راستا طوماری را امضا کرده و به بیت رهبری ارسال کردند.

در این راستا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای استان با همراهی مسئول سازمان بسیج طلاب استان از اسقف اعظم خلیفه‌گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه توماس میرم، کشیش عزیزیان، یادگار و … دیدار کرده و از آنها به دلیل همراهی امت حزب الله تجلیل کرد.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی، با بیان اینکه همه ملت ایران اعم از مسلمان، مسیحی و كلیمی برای دفاع از كشور و وطن از جان خود گذشته‌اند، ادامه داد: این موضوع در برهه‌های مختلف اعم از انقلاب و دفاع مقدس به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه، با قرار گرفتن در كنار یكدیگر برای توسعه و سازندگی ایران اسلامی تلاش می‌كنیم، ادامه داد: اقوام و اقلیت‌های دینی در كشور و آذربایجان غربی، شهدای زیادی را تقدیم ساحت انقلاب كرده‌اند و ما به تمامی این شهدا مدیون هستیم و باید راه‌شان را ادامه دهیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی، ضمن ابراز خشنودی از اینکه هم اکنون در ایران اسلامی به ویژه آذربایجان غربی وحدت و همدلی موج می‌زند، اضافه کرد: در امضای طومار اخیر نیز ثابت شد که پیروان ادیان توحیدی، قلب‌شان برای ایران می‌تپد و در مواقع مورد نیاز در صحنه حاضر می‌‌شوند.

توماس میرم اسقف اعظم خلیفه‌گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه، ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حجت الاسلام سرایی، بر لزوم حفظ رویه کنونی و تقویت وحدت کلمه تاکید کرد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرات بسیار زیادی بر جای گذاشت تا جایی که تحولات ناشی از آن در زندگی و فعالیت‌های اجتماعی پیروان سایر ادیان توحیدی در کشور نیز مشهود است.

وی اضافه کرد: زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر، حضور آزادانه اقلیت‌های مذهبی در تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در سایه نظام جمهوری اسلامی فراهم شده که یکی از مهمترین برکات الهی انقلاب به شمار می رود.

اسقف اعظم خلیفه گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه اظهار کرد: اقلیت های دینی و مذهبی در ایران اسلامی بدون توجه به دین و ملیت مورد احترام مردم و مسوولین جمهوری اسلامی قرار دارند و اقلیت های دینی نیز همگام با برادران مسلمان در راستای دفاع از آرمان های انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

وی به شهادت رسیدن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: گرچه از دست دادن این مرد بزرگ ضایعه جانکاهی بود ولی باعث نزدیک شدن پیروان ادیان توحیدی به یکدیگر و مانوس شدن ملت با هم شد.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای از اسقف اعظم خلیفه گری آشوری، کلدانی، کاتولیک ارومیه توماس میرم، دایاووس عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه، ایلیا یادگار کشیش کلیسای انجیلی آشوری ارومیه تجلیل شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=355199

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.