تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

توزیع محلول ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها ادامه دارد/ ارتش و سپاه به سم‌پاشی و ویروس‌زدایی در سطح شهر ارومیه می‌پردازند

  • کد خبر : 349939
  • 11 اسفند 1398 - 10:14
توزیع محلول ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها ادامه دارد/ ارتش و سپاه به سم‌پاشی و ویروس‌زدایی در سطح شهر ارومیه می‌پردازند

فرماندار ارومیه، با اشاره به اقدامات انجام شده برای ویروس‌زدایی از سطح شهر توسط شهرداری، گفت: از امروز و با ورود ارتش و سپاه به موضوع سم‌پاشی شاهد ارتقای بهداشت عمومی در سطح شهر خواهیم بود.

به گزارش اروم‌نیوز، علیرضا ملامحمدی‌زاده صبح امروز و در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، در مورد تصمیمات و اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع و گسترش ویروس کرونا، اظهار داشت: اولین تصمیم در این زمینه، بحث سم‌پاشی یا به نوعی ویروس‌زدائی از محل‌های عمومی است. هرچند شهرداری ارومیه طی روزهای گذشته در سایز کوچک این اقدام را انجام می‌داد ولی از عصر امروز با کمک گرفتن از قرارگاه شمال‌غرب ارتش و نیز قرارگاه استانی سپاه مقرر شد در مناطق پر تردد و نیز اطراف محل‌هایی مثل بیمارستان‌ها و بازارها و دیگر مناطق که احتمال آلوده شدن دارند، این عمل باتوان بالا و با بلوک بندی شهر انجام شود.

وی، افزود: نیروهای هلال احمر و علوم پزشکی از امروز در ورودی‌های عمده شهر مستقر شده و نسبت به تب‌سنجی مسافران ورودی اقدام خواهند کرد.

فرماندار ارومیه، عنوان کرد: روز جمعه برای ۸۰ داروخانه از ۱۵۰ داروخانه سطح شهر مواد ضدعفونی کننده توزیع شده و برای ۷۰ داروخانه هم طی امروز ارسال خواهد شد.

وی، ادامه داد: باتوجه به تغییر خط تولید برخی از کارخانجات به بسته بندی مواد ضدعفونی، امیدواریم از از ۳ روز آتی مشکل مواد ضدعفونی در سطح شهر و استان حل شود.

ملامحمدی‌زاده، بیان داشت: متاسفانه مشکل تامین ماسک را داریم که علوم پزشکی در تلاش برای حل مشکل بوده و در روزهای آتی شاهد بهبود وضعیت در این زمینه نیز خواهیم بود.

وی، با تاکید بر عدم اجرای هرگونه برنامه جمعی اعم از ورزشی، هنری و … ، گفت: این امر توسط ستاد مبارزه با کرونا تصویب شده و باید اجرایی شود.

فرماندار ارومیه، خاطرنشان کرد: پایانه های مسافری توسط اداره حمل و نقل و پایانه‌های عمومی شهر و نیز پایانه بار با نظارت شبکه بهداشت به صورت مرتب در حال سم‌پاشی است. همچنین از تمام مسافران ورودی از طریق زمینی و هوایی تست تب‌سنجی انجام می‌شود.

وی، با اشاره به موضوع نانوایی‌ها، ابراز داشت: در این زمینه، مقرر شد نانوایی‌ها کمتر از پول و اسکناس استفاده کرده و از دستگاه کارتخوان استفاده کنند و نیز حدالامکان یک نفر مخصوص برای دریافت پول مستقر شود.

ملامحمدی‌زاده، با تاکید بر لزوم همراهی رسانه‌ها در امر آرامش‌بخشی به جامعه در این شرایط، عنوان کرد: بحث امید‌آفرینی در جامعهو خروج از اخبار ناامید کننده را خواستاریم چراکه تمام مسئولان با تمام توان در حال خدمت‌رسانی به جامعه هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=349939

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.