تاریخ : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰

منطق فعالیت‌های جهادی تبدیل تهدید به فرصت است/ جوان جهادگر یعنی جوانِ مومنِ انقلابیِ پای کار برای انقلاب اسلامی/ گروه‌های جهادی زمینه‌ساز خودسازی و دگرسازی هستند

  • کد خبر : 347675
  • 14 بهمن 1398 - 13:22
منطق فعالیت‌های جهادی تبدیل تهدید به فرصت است/ جوان جهادگر یعنی جوانِ مومنِ انقلابیِ پای کار برای انقلاب اسلامی/ گروه‌های جهادی زمینه‌ساز خودسازی و دگرسازی هستند

مسئول سازمان بسیج سازندگی، با اشاره به اینکه منطق تمام فعالیت‌های جهادی تبدیل تهدید به فرصت است، گفت: گروه‌های جهادی زمینه‌ساز خودسازی و دگرسازی هستند.

به گزارش اروم‌نیوز، محمد زهرایی صبح امروز در نخستین جشنواره جهادگران و در اولین جشنواره جهادگران و همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: امروز میدان جنگ خلاصه در عرصه اقتصادی و دیپلماسی نیست بلکه جنگ اراده‌ها و توکل است.

وی، افزود: در دوران فعلی، ایمان و اعتقاد در برابر میز مذاکره و زر و زور ایستاده است. امروز هیچ تعادل و توازنی میان جبهه حق و باطل نیست اما همیشه اراده و باورها پیروز بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، عنوان کرد: موفق بودن گروه‌های جهادی در تمام عرصه‌ها بخاطر اراده متعالی است و اینکه مسیر شهدا را در راستای جبهه حق می‌پیمایند. فعالیت گروه‌های جهادی در تحمل سختی‌ها با تلاش رزمندگان دوران دفاع مقدس برابری می‌کند.

وی، ادامه داد: خودسازی و دگرسازی جزو اولویت‌های فعالیت‌های جهادی قرار دارد که همین امر باعث شده تا جهادگران نوکری مردم را مدال افتخار خود قرار داده و این عین مساله محوری بسیج باشد.

زهرایی، با اشاره به اینکه فعالیت‌های جهادگران به دور از چاله‌های بروکراسی اداری و قوانین دست و پا گیر ساختارها قرار دارد، گفت: تمام فعالیت‌های این نیروها به دور از هرگونه سیاست‌زدگی و در کمال صداقت و انسانیت انجام می‌شود و همین مورد باعث شده تا نسبت به محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم در صف اول باشند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، ابراز داشت: انسان‌های محرومیت‌زا و نفوذی‌ها و لیبرال‌ها اجازه فعالیت در بطن ساختارها را نمی‌دهند ولی در قالب گروه‌های جهادی شاهد رشد و پیشرفت تمام فعالیت‌ها توسط دانشجویان و جوانان هستیم.

وی، خاطرنشان کرد: ساماندهی سازماندهی و صیانت از مجموعه بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی با ماست ولی این مجموعه تشکلی هست که با تفکر شکل گرفته و بر مبنای فعالان جوان و انقلابی پیش می‌رود.

زهرایی، جهادگر را به مفهوم جوان مومن انقلابی پای کار فقط برای انقلاب اسلامی تعبیر کرد و گفت: نباید از خدمت‌رسانی به مردم محروم باشیم و با شبکه‌سازی در قالب نیروهای جهادی به خدمت‌رسانی بپردازیم.

وی، اضافه کرد: گفتمان جهادی باید گفتمان عمومی جامعه با الهام از با تفکر جهادی و نه تشکل جهادی باشد. اینکه کارمند ارباب رجوع محور در ادارات مشغول فعالیت باشد این خود جهادگری و فعالیت جهادی است که امروز نیازمند شکل‌گیری این امر در تمام زمینه‌ها هستیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، منطق گروه‌های جهادی را منطق تبدیل تهدید به فرصت دانست و اذعان داشت: فعالیت‌های محرومیت‌زدایی با هدف شناسایی و تربیت جوان انقلابی شکل می‌گیرد و بهانه‌ای برای عرصه نقش آفرینی و فعالیت جوانان در میدان عمل و در سطح جامعه است.

وی، در پایان با تاکید بر اینکه بدون باور انقلابی نمی‌شود محرومیت زدایی کرد، سختی‌ها را زمینه‌ساز موفقیت‌ها عنوان کرد و گفت: برای گفتمان‌سازی نیاز به رسانه‌ای شدن است. امروز با تشکیل قرارگاه جهادی در صداوسیما به این مرحله از فعالیت رسیده‌ایم که گروه‌های نمونه جهادی را برای مردم معرفی کرده و نسبت به تزریق و ترویج گفتمان جهادی در میان اقشار مختلف همت کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=347675

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.