تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

سلبریتی‌های ضد‌مردم از جامعه طرد شوند/ اصلاح قانون انتخابات جزو الزامات مجلس آینده

  • کد خبر : 346072
  • 27 دی 1398 - 14:09
سلبریتی‌های ضد‌مردم از جامعه طرد شوند/ اصلاح قانون انتخابات جزو الزامات مجلس آینده

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: اینکه سلبریتی‌ها با بودجه بیت‌المال تقویت شوند و امروز علیه نظام و مردم عمل کنند غیرقابل قبول است، گفت: این افراد باید طرد شوند.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: بصیرت و هوشمندی مردم جزو بزرگترین موهبت‌های الهی برای نظام است. حضور پرشور و میلیونی مردم در نماز جمعه نمودی از این بصیرت بود. حضور چند میلیون نفری در تشییع سردار سلیمانی هم نمونه دیگری از این مورد است.

وی، با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه، افزود: اگر بصیرت مردم در آن دوران همانند امروز مردم ایران بود، اتفاقات تلخ رخ نمی‌داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در خصوص خصوصیت‌های شهید سلیمانی و همراهان ایشا، با اشاره به اینکه شهادت این عزیزان موجب انقلاب عظیم در جامعه شد، عنوان کرد: ایمان، تقوا و انقلابی بودن مردم با شهادت این بزرگواران تجلی یافت و یقینا نعمت الهی برای مردم بود.

وی، ادامه داد: هرچند آمریکا در تلاش برای پنهان کردن خسارات حمله موشکی ایران است اما در چند روز اخیر شاهد رونمایی از این خسارات هستیم و سیلی اصلی زمانی خواهد بود که از صحنه محو شوند.

حجت‌الاسلام قریشی، در بخش دیگری از خطبه‌ها، بیان داشت: ماجرای سقوط هواپیما تلخ بود ولی ابهاماتی داشت که باید منتظر بیان آن‌ها باشیم. در چند اتفاق مشابه در کشورهای مختلف شاهد بودیم که هیچ اطلاعات و روشنگری رخ نداد اما در ایران اسلامی به صراحت اشتباه بیان شد.

وی، تاکید کرد: باید پشت سپاهی که همیشه حامی نظام و مردم بوده بایستیم. عذرخواهی فرماندهان ارشد ما نشانه ایمان و مردم‌داری آن‌ها است. هنوز دلایل سقوط نامشخص است و ابهامات فراوانی دارد که نمایان خواهد شد.

وی، همچنین گفت: باید روشن شود که چرا مهندسان اوکراینی برخلاف نظر مهندسان ایرانی برای پرواز اصرار داشتند؟ دلیل فیلمبرداری حین سقوط، اعلام ماجرای اصابت توسط غرب و برخی ابهامات باید بررسی شود.

امام جمعه ارومیه، ابراز داشت: اگر قدرت موشکی نبود امروز توان ایستادگی در برابر آمریکا داشتیم؟ دلیل ترس دشمن از مملکت ما همین قدرت نظامی و موشکی است.

وی، خاطرنشان کرد: سپاهی‌ها جان خود را فدای نظام و مردم کرده‌اند و امروز باید حامی و پشتیبان آن‌ها باشیم. اگر سپاه نبود امروز ناموس ما و کشور تحت سیطره داعش بود. این عزت و اقتدار سردار سپاه ماست که در برابر این اتفاق عذرخواهی می‌کند و ابراز پشیمانی می‌کند.

وی، با انتقاد از تحرکات برخی هنرمندان و ورزشکاران در قبال اتفاق هواپیمای اوکراینی، گفت: سلبریتی‌هایی که با پول نظام و صداوسیما بزرگ شده‌اند، امروز علیه نظام و همراه دشمن می‌شوند؟ این‌ها نماینده تمام ورزشکاران و هنرمندان نیستند اما سوءاستفاده می‌کنند.

وی، اظهار داشت: کسی که غیر از فرزند خود به فکر دیگران نیستند چه ارزشی دارند؟ نظام باید این‌ها را طرد کند‌.

حجت‌الاسلام قریشی، عنوان کرد: این افراد چندین سال با حضور در صداوسیما نامدار شده‌اند و امروز علیه نظام حرکت می‌کنند؟ مرگ این‌ها در عدم اهمیت دادن است که قیافه کثیفشان نابود شود.

وی، ادامه داد: باید در فضای مجازی بی تفاوت نباشیم، باید مورد حمله قرار بگیرند چراکه این‌ها پیاده نظام شیطان و عوامل شیطان هستند. باید از این فضا طرد شوند.

امام جمعه ارومیه، بیان داشت: صداوسیما و مسئولان باید به این افراد شخصیت و فرصت ندهند. بیت‌المال نباید در اختیار این افراد باشد. این اسراف و تبذیر را باید رفع کنیم. چرا مالیات نمی‌دهند؟ دلیل این همه فرصت از برخی حوزه‌های نظام برای این افراد چیست؟

وی، گفت: با یک تعداد بازی‌های پست مشهور شده‌اند؟ نباید این توهین به شهدا و نظام را برتابیم و باید این افراد طرد شوند.

حجت‌الاسلام قریشی، در بخش پایانی سخنان خود، عنوان کرد: موضوع صلاحیت کاندیداهای مجلس توسط شورای نگهبان ماجرایی است که باید قانون‌گذاری شود.

وی، تصریح کرد: باید از ثبت‌نام هر فردی جلوگیری شود. متاسفانه قانون انتخابات با قهر نمایندگان از دستور کار خارج شد و امروز شاهد این مشکلات هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، گفت: مشکلات مالی و دیگر مشکلات با عنوان عدم التزام به اسلام مطرح می‌شود. این نتیجه کم‌کاری و سستی نمایندگان است و نباید همه را از چشم شورای نگهبان دید.

وی، ادامه داد: مجلس جدید یکی از ضروری‌ترین مسائل را باید در این حوزه پیگیری کند‌.

حجت‌الاسلام قریشی، در پایان عنوان کرد: بنده هیچگونه دخالتی در صلاحیت‌ها نداشته‌ام و این روال قانونی مود را طی کرده و هرگونه شایعه در این زمینه کذب و حرام است.

بیان نکاتی در خصوص معاد از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

انتهایپیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=346072

ثبت دیدگاه