تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

بیانیه «کانون دانشگاهیان ایران اسلامی» آذربایجان‌غربی درباره حوادث اخیر

  • کد خبر : 342067
  • 01 آذر 1398 - 10:28
بیانیه «کانون دانشگاهیان ایران اسلامی» آذربایجان‌غربی درباره حوادث اخیر

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان آذربایجان غربی درباره حوادث اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اروم‌نیوز، متن این بیانیه به شرح زیر است:

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکفرون(سوره مبارکه الصف – آیه 8)

تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی شاهد فتنه ها و دشمنی ها و کج روی های معاندین و گرگ صفتان آدم نما و کج اندیشان داخلی و خارجی بوده است و بارها دست چدنی و خیانت بار آنان از آستین مخملی شان بیرون زده و اهداف نابخردانه و سلطه گرانه و براندازانه شان برملا شده است.

درخت تنومند و سر به آسمان کشیده و ریشه در اعماق فطرت پاک انسانی داشته ی انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم فهیم و مؤمن و ایثارگر، فتنه ها و آشوبهای بزرگی را با نجابت خود تا کنون پشت سر گذاشته و سیل خروشان ملت همه پلیدیها و ددمنشی ها رادرخود هضم کرده و تطهیر نموده است.

ملت شریف ایران چنین اتفاقاتی را امتحان الهی تلقی نموده و بمنزله واکسیناسیون انقلاب میداند و به فضل الهی هر بار نیز از این امتحان سربلند بیرون آمده و راه خطیر خود را با صلابت ادامه میدهد. خون شهیدان گرانقدر و مجاهدان مخلص راه خدا ضمانت انقلاب را تحکم بخشیده است چرا که خون شهید و جهاد مجاهد را خداوند متعال ضمانت کرده است.

قطعاً سربلندی ملت، به داشتن مکتب الهی و رهبری ولایی و قائم به نور خدا می باشد و هرچه دشمنان بخواهند این نور را خاموش کنند، همانا وعده الهی بر افزودن این نور است. لذا ملت شریف و جامعه فرهیخته و جوانان شجاع و انقلابی ایران اسلامی با صدای بلند و سینه ای فراخ بار دیگر حقانیت این مسیر الهی را که توسط بنیانگذار کبیر آن حضرت امام خمینی ره پایه گذاری شده و با راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی ادامه می‌یابد، فریاد میزند و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشیده و محکومیت فتنه استکبار و دشمنان جاهل و بداندیشان غافل و ایادی گمراه آنان در حوادث اخیر را اعلام می دارد و نکات ذیل را بطور شفاف بیان می‌کند:

1) همه بدانند که ملت ایران استوار در راه دفاع از تمامیت انقلاب و نظام ولایی و جهاد فی سبیل الله ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد و پا در رکاب آماده جان فشانی در راستای دستورات ولی امر خود و حتی اقدامات آتش به اختیار جهت زدودن غبار عناد و جهالت از چهره تابناک انقلاب می باشد. روبه صفتان غرب خوب می دانند که صف مردم فهیم و مؤمن از فتنه گران و آشوب طلبان جداست، اما هر بار خود را به نادانی میزنند چرا که جهالت عامل گمراهی آنان است.

2) ضد انقلاب و منافقین و سلطنت طلبان بی‌هویت خبیث و اربابان گرگ صفت آنان بار دیگر بدانند که اگر در مسیر حرکت جریان خروشان انقلاب قرار گیرند، زیر پا له خواهند شد، و چشم طمع از منافع نامشروع خود از قبل ایجاد تنش در داخل کشور را بردارند و اینگونه خود را به هلاکت دچار نکنند، که آزموده را آزمودن خطاست.
امروز شما خودباختگان خوب میدانید که معادلات سیاسی و نظامی منطقه ای و حتی جهانی با گوشه چشم اقتدار ایران جابجا شده و رقم می خورد.

3) مدیران و مسئولان محترم نظام باید بدانند که اداره کرد چنین کشوری نیاز به رعایت مولفه های مهمی از جمله انقلابی بودن، جهاد گری، ایثار و فداکاری و بطور کلی دانستن و رعایت قواعد زمین بازی انقلاب است.
مقام معظم رهبری تأکید فرموده اند که اشتباه محاسباتی مسئولان خسارت بار خواهد بود، که نمونه تلخ و شدید این امر در قضیه اخیر تصمیم بنزینی دولت مشاهده شد. لذا مدیران اجرایی و مسئولان قانون گذاری و نظارت، در گام دوم انقلاب با علم به این تجارب و رهنمودهای روشنگرانه اجازه اشتباه محاسباتی ندارد و باید بسیار مواظبت از افکار خود نماید.

4) با توجه به تکرار چنین آشوبهایی در سالهای اخیر، وزارت اطلاعات شایسته بود که با توجه به هشدارهای مقام معظم رهبری، کانونهای شرارت و افراد معاند و شرور ضدانقلاب را تا کنون شناسایی می کرد و علاج واقعه را قبل از وقوع می اندیشید.

5) همه ارکان نظام بخصوص دولت محترم باید بدانند که حمایت رهبری بزرگوار از آنها بمنزله ی چک سفید امضا جهت تأیید همه جزییات تصمیمات و اقدامات آنان نیست. دولتمردان حمایت دلسوزانه و مشفقانه مقام معظم رهبری را بمعنای تأیید کامل عملکرد خود تلقی نکنند و (جای تأسف اینکه) در صورت بروز مشکل خود را در کنف حمایت مقام معظم رهبری قایم کرده و از پاسخگویی و قبول مسئولیت اشتباهات خود امتنا نورزند. کما اینکه در قضیه برجام نیز دولت چنین کار ناصوابی را انجام داد.

6) از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که به مسئولیت نظارت بر اجرای صحیح قانون بدور از جناح و باند بازی و سیاسی کاری عمل نموده و از دولت سؤال کنند که ایجاد یک درآمد کلان سی هزار میلیارد تومانی با یک تصمیم خلق الساعه مطابق قانون برنامه بودجه 98 و قوانین بالا دستی برنامه ششم توسعه و چشم انداز بیست ساله کشور آیا بوده است؟
اگر هست مجلس نیز از این تصمیم بنزینی دفاع کند و درغیر اینصو
سجاد: رت اقدام قانونی لازم را بنماید.

7) شاهد هستیم که متاسفانه برخی شرکای دولت در مجلس و نمایندگان حامی دولت ازاین اقدام دولت سخت برآشفته شده و اقدام به استعفا نموده اند که انتظار می‌رود نمایندگان محترم بجای اقدامات تبلیغاتی، تحلیل درست از ناکارآمدی احتمالی مدیران دولت به مردم ارایه نموده و همراه و دلسوز مردم باشند.
قطعاً ریاست محترم مجلس و نمایندگان بدور از ملاحظات فضای تبلیغاتی انتخاباتی در مورد این تصمیم عجولانه و سایر اقدامات قبلی و آینده دولت باید بطور جد پاسخگو باشند و شانه خالی کردن از انجام مسئولیت در این مقطع زمانی خود یک اشتباه محاسباتی دیگر است.

8) نمایندگان محترم باید درباره بدعت و تعهد جدیدی که در پرداخت نقدی دیگری غیراز یارانه به مردم توسط دولت ایجاد شده است و برای دولتهای آینده نیز این تعهد بجا خواهد ماند، سؤال نمایند چرا که این امر خود موجب افزایش میزان نقدینگی در کشور و نتیجتاً افزایش تورم خواهد شد. آیا این رویکرد با سازو کارهای اقتصاد مقاومتی سازگار است؟

در آخر بار دیگر باخون شهدای حوادث اخیر پیمان می‌بندیم که در راستای اجرای صحیح رهنمودهای گام دوم انقلاب و استقرار دولت اسلامی و انقلابی و گسترش تمدن اسلامی و پاسداری از حیثیت نظام اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

والسلام علیکم و رحمت الله

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان آذربایجان غربی

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=342067

برچسب ها

ثبت دیدگاه