تاریخ : پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
1

ثبت پتنت بین المللی آمریکا توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  

  • کد خبر : 338331
  • ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
ثبت پتنت بین المللی آمریکا توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خبر داد: یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری استان موفق به ثبت پتنت بین المللی آمریکا در زمینه اختراع دستگاه چند منظوره پلاسما شده است.

علی محمدنیکبخت در گت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه پتنت آمریکا یک ارگان بین المللی است که از تمام دنیا برای ثبت پتنت به آنجا مراجعه می کنند، اظهار داشت: شیوه کار این ارگان به گونه است که  حق مالکیت ایده  را برای مخترع حفظ می کند.

وی ادامه داد: در واقع اختراع، ایده ای  است که نوآوری دارد و حتی تبدیل  به محصول نیز ممکن است، شده باشد، در کشور ایران نیز به این گونه بوده که وفتی کسی اختراعی ثبت می کند تا ۲۰ سال کسی حق کپی کردن از آن اختراع را ندارد، پتنت آمریکا نیز در همین شرایط است با اندک تفاوت و سختگیری های که دارد.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، افزود: در پتنت آمریکا باید اختراع در سطح جهانی نوآوری داشته باشد یعنی در دنیا هیچ مورد مشابهی نداشته باشد که ثبت چنین پتنتی سخت بوده و پروسه طولانی دارد.

نیکبخت درباره اختراع ثبت شده نیز اظهار کرد: شرکت نیک فناوران پلاسما موفق به ساخت دستگاه چندمنظوره ایجاد کننده پلاسما شده است.

وی ادامه داد: پلاسما حالت چهارم ماده است که این حالت گاز یونیزه شده و یا پلاسما نامیده می شود و انواع مختلفی دارد.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه با توجه به میزان انرژی که به  یک گاز  یونیزه اعمال می شود می توان انواع مختلف پلاسما تشکیل داد، تشریح کرد: هر نوع پلاسما در یک نوع فیلد و زمینه کاربرد دارد بطور مثال در زمینه های پزشکی و صنعتی، که در این میان حتی در بخش پزشکی نیز چندین نوع پلاسما مانند پلاسمای گرم و سرد برای کابردهای مختلفی ار جمله زیبایی، درمانی و ترمیم زخم بکار گرفته می شود.

نیکبخت ادامه داد: طبق بررسی هایی که انجام شده توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بیشتر دستگاه هایی که  در بازار وجود داشتند چندکاره نبوده و هر کدام مخصوص یک نوع پلاسما بود، بنابراین شرکت مستقر در پارک تصمیم  به تولید دستگاه  چند منظوره گرفت که چند نوع پلاسما را کاربردی و راحت ایجاد کند.

وی با بیان اینکه  این شرکت در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر است اظهار کرد: این شرکت از  سال ۸۹ در زمینه پلاسما فعال است و از سال ۹۶ نیز به صورت تخصصی دستگاه های پلاسما برای کابردهای پزشکی تولید می کند.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایچان غربی با اشاره به نوآوری های افزوده شده در دستگاه تولیدی، گفت: این نوآوری ها تاکنون در سطح بین المللی در هیچ دستگاهی به کار برده نشده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=338331

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.