تاریخ : پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
1

رسیدن به حقیقت شهادت، درس زندگی عاشوراست

  • کد خبر : 333129
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
رسیدن به حقیقت شهادت، درس زندگی عاشوراست

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: در مکتب عاشورا چگونه زیستن در راه خدا، راه رسیدن به حقیقت شهادت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، فهم درست و کامل زندگی، پیروی از پاکان و دارای زندگی پاک بودن را از آموزه های امام حسین(ع) به بشریت عنوان کرد و اظهار داشت: هم نشینی با پاکان به انسان پاکی می دهد و باعث می شود انسان به اخلاق و منش پاک روی بیاورد.

وی، با اشاره به عشق امام حسین(ع) به نماز، قرائت قرآن و مناجات، افزود: امام حسین(ع) در شب عاشورا می فرمایند، یک شب به من مهلت بدهید تا قرآن بخوانم زیرا قرائت قرآن را دوست دارم.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، تاکید کرد: امام حسین(ع) به مناجات، قرائت قرآن و نماز در شبی که فردا سرنوشتی جز شهادت در انتظار امام(ع) نیست می پردازد و این امر بیانگر اهمیت این عناصر معنوی در زندگی و سرنوشت انسان است.

وی، با بیان اینکه دعا رابطه انسان را با خداوند متعال تعیین می کند، ابراز کرد: امام در شب عاشورا نیز سعی در آموزش این نکته به اصحاب و نوع بشر داشت که انسان هیچگاه بی نیاز از ارتباط با خداوند متعال نیست.

حجت الاسلام شبستری، با اشاره به آثار مثبت دعا در زندگی انسان ها، گفت: دعا باعث می شود که انسان مستقیما با خداوند رابطه داشته باشد و برخلاف آنچه در غرب معتقدند که انسان برای اعتراف و توبه نیازمند واسطه است، حتی امام هم واسطه این رابطه نیست.

وی، خودشناسی را یکی دیگر از درس های مکتب امام حسین(ع) خواند و ابراز کرد: امام حسین(ع) با تکیه بر خودشناسی در سایه ارتباط با خداوند بیان می کند که بروید و خودتان را پیدا کنید، به خودتان بها بدهید و خودتان را بشناسید چرا که خودشناسی مقدمه خداشناسی است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر عمل عالمانه و پرهیز از زندگی همراه با جهل گفت: زندگی عالمانه، مومنانه هم خواهد شد؛ حرکت عالمانه امام حسین(ع) در واقعه عاشورا سبب شد تا دین اسلام احیا شود و به همین خاطر امام حسین(ع) امام عشق، محبت، جمال و جلال دین است.

وی، افزود: امام حسین(ع) مفاهیم اسلامی و عرفانی را در قالب عاشورا به انسان آموزش می دهد و تعریف حضرت قاسم(ع) به عنوان یک نوجوان آموزش دیده در مکتب عاشورا از مرگ با تعبیر شیرین تر از عسل، بیانگر نوع نگاه شاگردان امام حسین(ع) به زندگی و خداوند است.

حجت الاسلام شبستری، اذعان کرد: مکتب عاشورا و امام حسین(ع) می خواهد بیان کند که انسان برای رفتن نیامده است، بلکه آمده تا جاودانه بماند.

وی، با بیان اینکه امام حسین(ع) با معرفی فرهنگ شهادت به عنوان عنصر احیاگر دین، چگونگی جاودانه زیستن را آموزش می دهد، گفت: در مکتب عاشورا چگونه زیستن در راه خدا، راه رسیدن به حقیقت شهادت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=333129

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.