تاریخ : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
1

بیش از ۵۶۰۰ دانشجو در مراکز علمی و کاربردی آذربایجان غربی مشغول به تحصیل هستند

  • کد خبر : 331436
  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
بیش از ۵۶۰۰ دانشجو در مراکز علمی و کاربردی آذربایجان غربی مشغول به تحصیل هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۵۶۶۰ دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی مشغول به تحصیل هستند و تاکنون ۴۵۶۰۰ نفر فارغ‌التحصیل شده اند.

به گزارش اروم نیوز، میرحسن رسولی صدقیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات خانه جوان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: تکمیل خلاء بین آموزش و اشتغال هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی است چرا که ما به دنبال رفع نیاز شغلی جامعه بوده و ماموریت ما متفاوت از سایر نظام های آموزشی است.

وی، افزود: ۶۰ درصد نظام آموزشی ما عملی است و تنها ۴۰ درصد دروس به صورت تئوری بیان می شود، برای ارتقای کیفیت آموزشی برنامه بازنگری سرفصل دروس و دوره های مختلف آموزشی را شروع و بازدیدهای مسمتر داشته ایم و کیفیت آموزش را بررسی می کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با بیان اینکه مراکز علمی کاربردی استان در ۴ حوزه صنعت کشاورزی فرهنگ و هنر و مدیریت خدمات اجتماعی اخذ دانشجو می کنند، ابراز کرد: امسال افزایش میزان شهریه ‌های مراکز علمی کاربردی استان بین ۵ تا ۱۵ درصد بوده که به طور میانگین با ۱۰ درصد افزایش شهریه مواجه شده است.

رسولی صدقیانی با اشاره به اینکه در نیم‌سال ۹۷ برابر با یک هزار و ۴۱۷ دانشجو و در نیم‌سال دوم همان سال یک هزار و هفت نفر در مجموع برابر با دو هزار و ۴۲۴ دانشجو جذب این دانشگاه شدند، افزود: امسال هدف ‌گذاری جذب ۳ هزار دانشجو بوده که ۲ هزار نفر آنها در مهر ماه و هزار نفر در بهمن ماه جذب می ‌شوند.

وی با بیان اینکه امسال پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی برگزار می‌ شود: ادامه داد: امسال سه استارتاپ از جمله دو استارتاپ پلیمر و یک استارتاپ عسل برگزار خواهد شد و تا شهریور ۹۹ تلاش می‌شود استارتاپ سیب برگزار شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان‌غربی گفت: هزار و ۴۸۵ مدرس ثبت شده داریم که حدود ۹۰۰ تا هزار نفر هر ترم مستقیما با ما فعالیت دارند و طی ارزیابی علمی ۸۰۰ نفر صلاحیت علمی شان تایید شد، بقیه اساتید یا تایید نشدند یا شرکت نکردند یا تمایل به ادامه فعالیت نداشتند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=331436

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.