تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

دلسوزان نظام همراه و حامی ناجا در برخورد با قانون شکنی هستند

  • کد خبر : 329609
  • 03 مرداد 1398 - 8:21
دلسوزان نظام همراه و حامی ناجا در برخورد با قانون شکنی هستند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: نیروی انتظامی در برخورد با قانون شکنان با قاطعیت برخورد می کند و این امر قابل تقدیر و حمایت است.

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: برخی از افراد که نسبت به قانون توجه ندارند و اقدام به قانون شکنی در معابر و انظار عمومی می کنند، این افراد یا کسانی هستند که گمان می کنند خودرو یک حریم خصوصی است و به همین دلیل خود را ملزم به رعایت قانون نمی دانند و یا نسبت به آن آگاهند.

وی، در ادامه سخنان خود افزود: عده ای دیگر نیز با وجود اینکه می دانند خودرو حریم شخصی نیست و ملزم به رعایت هستند اما با عناد به دنبال قانون شکنی و هنجار شکنی می کنند، با این گونه افراد باید برخوردهای لازم صورت گیرد تا بدانند قوانین کشوری و الهی را نباید دست کم بگیرند و به آن بی اعتنایی کنند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: در جمهوری اسلامی یک سری از قوانین را مجلس وضع می کند و برخی قوانین هم از قوانین و احکام الهی بوده که از سوی قانونگذاران نیز به صورت رسمی وضع شده است؛ باید در مقابل کسانی که می خواهند به قوانین بی توجهی کنند به صورت قاطعانه برخورد صورت پذیرد.

وی، ابراز داشت: افرادی که در کشور ایران اسلامی زندگی می کنند باید بدانند قانون شکنی نسبت به هنجارها و ارزش های اسلامی و اجتماعی امری نادرست بوده و به طور مثال باید همان گونه که نسبت به رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه می شود، در سایر هنجارشکنی ها نیز باید اعمال قانون شود و نیروی انتظامی با قاطعیت در برابر متخلفین ایستادگی کند.

وی اذعان کرد: قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید در زمینه قوانینی که هم دینی هستند و هم قانون کشوری، با جدیت برخورد کرده و نسبت به افرادی که در حال عناد با دستگاه قضایی و قانون شکنی بوده و به رعایت قانون بی توجهی می کنند، برخورد قاطع و محکمی داشته باشند.

حجت الاسلام شبستری، با تاکید بر لزوم حمایت از نیروی انتظامی، اعلام کرد: من از ناجا در اجرای قوانین حمایت و پشتیبانی می کنم چراکه سردار اشتری در سخنان خود در جمع ائمه جمعه از تنها بودن نیروی انتظامی در اجرای قانون سخن گفت، اما همه کسانی که دلشان برای فرهنگ جامعه می سوزد قطعا از ناجا پشتیبانی می کنند، همه افرادی که از وضعیت جامعه ناراضی بوده و زمینه بروز و ظهور فساد در جامعه را می بینند از ناجا حمایت می کنند.

وی، در پایان با تاکید بر اینکه ناجا تنها نیست، افزود: قدردان زحمات ناجا هستیم و معتقدیم برخورد قاطعانه ناجا با افرادی که اقدام به هنجارشکنی و بی قانونی می کنند می تواند موجب ریشه کن شدن فساد در جامعه باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=329609

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.