تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
1

طرح ملی تاپ موجب ارتباط صنعت و دانشگاه‌ می شود

  • کد خبر : 328469
  • 20 تیر 1398 - 13:56
طرح ملی تاپ موجب ارتباط صنعت و دانشگاه‌ می شود

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: اجرای طرح تاپ باعث نزدیکی و ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه با هدف اشتغال پایدار می‌شود.

به گزارش اروم نیوز، محمد دهقان در همایش طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار که در سالن همایش های اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: این طرح با کمک سه بخش دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه‌های خود را در قالب مسئله محور انجام دهند و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی در بنگاه‌های صنعتی و معدنی فعالیت کنند، اجرا می‌شود.

وی، بااشاره به اینکه با اجرای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار از دانشجویان و نخبگان علمی به عنوان نیروی انسانی دانش‌پایه بهره گرفته می‌شود، افزود: از سوی دیگر استادان دانشگاه به جای سفر به خارج از کشور، فرصت مطالعاتی خود را می‌توانند برای حل مشکل یا تولید کالایی بر مبنای علمی در یک واحد تولیدی صرف کنند.

سرپرست سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان غربی، با بیان اینکه در قالب طرح تاپ دوره پسادکتری صنعتی قابل تعریف است، بیان کرد: دانش‌آموختگان دکتری در این طرح می‌توانند به جای رفتن به دنبال شغل، یک‌‌سال را در یک واحد تولیدی برای علمی تولیدکردن یک کالا صرف کنند و در بسیاری موارد نیز در آخر جذب واحد تولیدی می‌شوند.

وی، یادآور شد: تجربه نشان داده است حدود 90 درصد از دانشمندانی که دوره پسادکتری خود را در صنایع می‌گذرانند در واحدهای تولیدی ماندگار می‌شوند، زیرا اثرگذاری بیشتری دارند و از طرفی، صاحبان صنایع به دنبال نخبگان هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=328469

برچسب ها

نوشته های مشابه

27دی
۳۰۰۰ هزار پرس غذای گرم در پلدشت توزیع شد
27دی
بهره‌برداری شخصی از امکانات شورای شهر ارومیه/ اینجا صحن شورای شهر است یا آتلیه!
نقدی به اقدام سوال‌انگیز مسئول روابط عمومی شورای شهر ارومیه؛

بهره‌برداری شخصی از امکانات شورای شهر ارومیه/ اینجا صحن شورای شهر است یا آتلیه!

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.