تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

قبح شکنی گردشگران به بهانه گرما/ بی حجابی در تابستان به نقطه جوش خود می رسد

  • کد خبر : 325645
  • 20 خرداد 1398 - 9:59
قبح شکنی گردشگران به بهانه گرما/ بی حجابی در تابستان به نقطه جوش خود می رسد

قبح شکنی در سطح جامعه به بهانه گرمای هوا و نبود نظارت کافی بر این ماجرا امری است که باعث شده تا امروز شاهد برداشته شدن پرده های عفت در جامعه باشیم و در نتیجه بی حجابی و بدحجابی در سطح جامعه افزایش داده شود.

به گزارش اروم نیوز، طی روزهای گذشته و همزمان با تعطیلات عید فطر، عده زیادی از هموطنان اقدام به گشت و گذار و تفریح در طبیعت زیبای ایران کرده و سعی در فراهم آوردن اوقاتی خوش برای خود و خانواده شان کردند.

در این میان با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان که شب های قدر در این ماه قرار دارد، برخی افراد هنجارشکنی کرده و به بهانه توسعه گردشگری در سدها و مناطق ساحلی با پوشش نامناسب روز خود را سپری کردند که این اقدام در کشوری با پیشوند جمهوری اسلامی منافات دارد و در قانون هم در این خصوص صراحتا بیان شده است.

هرچند این موضوع در سواحل شمالی کشور علنی شده و ماجرا با دستگیری و برخورد با عوامل آن به پایان رسید، اما در سواحل دریاچه ارومیه و دیگر اماکن تفریحی نیز شرایط بهتری حاکم نیست و غلیان بدحجابی و بی حجابی در این اماکن نیز به وفور مشاهده می شود.

با توجه به اینکه ایران عزیز ما کشوری با پیشینه تاریخی اسلامی است، بنابراین ضرورت دارد همه شهروندان در جای جای میهن اسلامی با پوشش مناسب به گشت و گذار و تفریح پرداخته و ارزش های دینی و اجتماعی را حفظ کنند که در گذشته نیز چنین بوده است.

قانون حتی الزاماتی برای توریست و گردشگران خارجی پیش بینی کرده و تاکنون اصول و هنجارها رعایت شده، بنابراین به صورت جدی نیاز است مراجع مربوطه مانند نیروی انتظامی، دستگاه قضا و دادستانی ورود جدی به این موضوع داشته باشند و با هنجارشکنان با قاطعیت برخورد کنند.

متاسفانه گاهی شاهدریخته شدن قبح مسائلی نظیر حجابو عفاف در سطح جامعه هستیم که همین موضوع باعث برهم خوردن نظم و امنیت روانی در مناطق مختلف به ویژه برای اهالی مناطق ساحلی و گردشگرپذیر می شود که در نهایت موجب ایجاد اختلال در فعالیت آن منطقه و از بین رفتن یا کاهش روزی و درآمد آن اهالی می شود.

گشت و گذار نباید منجر به ایجاد قانون شکنی و هنجارشکنی شود به ویژه اینکه در کشوری اسلامی زندگی می کنیم. متاسفانه هرساله برخی با فرا رسیدن فصل گرما اقدام به پوشش نامناسب به بهانه گرمی هوا کرده و خود را به حق می دانند در حالی که این رفتار آن ها غیرقانونی و نامتناسب با عرف اجتماعی است.

باید به نکته توجه شود که ما مردمی با الگوهای اسلامی و فرهنگ اصیل مختص به خود هستیم و خانواده ها نیز خواستار رعایت امنیت اجتماعی و هنجارها هستند، حال اگر اگر افرادی می خواهند با شکل و شمایل دیگری و با برداشتن حجاب هنجار شکنی و تصاویر خود را در فضای مجازی منتشر کنند به هیچ عنوان جامعه اسلامی ما چنین رفتارهایی را برنمی تابد.

در کنار موارد مربوط به اجتماع، باید گفت که در روزگار امروزی ترویج بدحجابی و بی حجابی در سطح جامعه به دلایلی نظیر کم توجهی و کم کاری مسئولان مربوطه به ویژه دستگاه هایی که در این حوزه مسئولیتی بر عهده دارند بر می گردد. همین موضوع نیز در نهایت به بالا رفتن میزان بدحجابی و نیز از میان رفتن بی عفتی در میان اقشار مختلف جامعه می شود.

امروز برخورد و نابودی بدحجابی و بی حجابی در سطح جامعه نیازمند صرف هزینه و زمان است، این به دلیل کم توجهی مسئولین در بازه زمانی مناسب بوده که اجازه چنین بی بند و باری ها و بی عفتی ها را داده اند و امروز باید جامعه در آتش چنین مشکلی بسوزد.

امید است مسئولان شبیخون فرهنگی را جدی گرفته و در پی چاره جویی و حل مسئله بدحجابی که نه بی حجابی رایج در جامعه باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=325645

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.