تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

نشست «بررسی یهود، صهیونیسم و فلسطین از دیدگاه امام خمینی(ره) و شهید مطهری» در ارومیه برگزار شد

  • کد خبر : 321325
  • 12 اردیبهشت 1398 - 12:23
نشست «بررسی یهود، صهیونیسم و فلسطین از دیدگاه امام خمینی(ره) و شهید مطهری» در ارومیه برگزار شد

نشست «بررسی یهود، صهیونیسم و فلسطین از دیدگاه امام خمینی(ره) و شهید مطهری» با حضور مسئولین استانی و کشوری در ارومیه برگزار شد.

به گزارش اروم‌نیوز، همایش بزرگداشت روز معلم و نشست «بررسی یهود، صهیونیسم و فلسطین از دیدگاه امام خمینی(ره) و شهید مطهری» صبح امروز با حضور دبیرکل جمعیت دفاع از حقوق مردم فلسطین، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و جمعی از صاحبنظران و پژوهشگران در مجتمع فرهنگی هنری شمس ارومیه برگزار شد.

امام(ره) بنیانگذار راه نوین آزادی فلسطین است

در این همایش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: امام راحل بنیانگذار راه نوین آزادی فلسطین است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ناصر خدایاری اظهار داشت: فلسطین در دوران خلیفه دوم جزو فتوحات مسلمانان بوده و در سال ۱۳ تا ۱۵ قمری، در جنگ‌های صلیبی مسیحیان کشتارهای عظیمی به راه انداختند.

وی، افزود: در فلسطین ۷۰ هزار مسلمان به قتل رسیدند، در فروپاشی 3 امپراتوری مهم دنیا و در مذاکرات مربوط به جنگ دوم جهانی فلسطین تحت قیمومیت کشور انگلستان بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، گفت: در سال ۱۹۴۷ رژیم غاصب اسرائیل به وجود آمد، از جمله ابتکارات امام راحل ارائه راه حل های نوین آزادی فلسطین بود که فرمودند تنها راه آزادی فلسطین تکیه بر اسلام و ارزش‌ها است که امام(ره) بنیانگذار این راه نوین است.

وی، عنوان کرد: امیدواریم و یقین داریم فلسطین به زودی آزاد خواهد شد و شاهد یکپارچه شدن نوار غزه و کرانه غربی رود اردن خواهیم بود.

فلسطین طی ۷۰ سال گذشته مظلوم مانده است

در ادامه این مراسم، حمید منصورفر اظهار داشت: ما برای اینکه در برابر ظالم بایستیم باید از مظلوم دفاع کنیم.

دبیر جمعیت دفاع از ملت فلسطین شعبه آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: مسلمانان فلسطین ۷۰ سال در بی آبی و مظلومیت مانده اند، اکنون تنها فلسطین نیست همه جاهایی که صهیونیسم و آمریکا و انگلیس حضور دارند، مسلمانان از اسلام دفاع می‌کنند و مسلمانان مورد ظلم قرار می‌گیرند.

منصورفر گفت: ما انسان و انسانیت را دوست داریم و انتطار فرج صاحب‌الزمان(عج) که تمام مشکلات بشریت حل بشود.

دفاع از فلسطین وظیفه دینی و شرعی مسلمین است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی نیز در این همایش مسئله دفاع از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین را وظیفه دینی مسلمین عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، اظهار داشت: امام(ره) بارها تاکید کردند و مسئله دفاع از فلسطین را وظیفه دینی و شرعی همه مسلمانان عنوان کردند.

وی، با اشاره به شهادت شهید مطهری و گرامیداشت مقام معلم، افزود: امام راحل در خصوص شخصیت شهید مطهری فرمودند مطهری حاصل عمرمن بود.

امام جمعه ارومیه، تاکید کرد: مسئله دفاع از ملت مظلوم فلسطین وظیفه شرعی و دینی ماست، خداوند در قرآن فرموده ما از مستضعفین و مظلومین در هر کجای دنیا باشند باید دفاع کنیم چه رسد به اینکه مسلمان و هم دین ما باشند.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: شهید مطهری شخصیت عظیمی بود و امام فرمودند حاصل عمرمن بود، بهترین الگوی طلاب و دانشجویان است.

وی، گفت: یکی از محورهای شخصیت شهید مطهری وظیفه مدار بودن وی است، وقتی آثار شهید مطهری را مطالعه کنید، این موضوع را متوجه می شویم. یک بار در مجله زن روز که آثار مستهجن در آن‌چاپ می‌شد و کسی جرئت ورود به این مسئله را نداشت، اما وقتی در آن مقالاتی بر علیه حقوق زن چاپ شد شهید مطهری در این مجله مقاله نوشتند و از حقوق زن در اسلام دفاع کردند، مجله‌ ای که خیلی از افراد جرئت ورود و قلم زدن در این مورد را نداشتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: شهید مطهری در فضای خفقان مطالب مربوط به دفاع از فلسطین را با شجاعت بیان و اهمیت مبارزه با ظلم را تاکید می‌کردند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=321325

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.