تاریخ : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
1

اصلاح سیم‌کشی بازار تاریخی ارومیه بر عهده کسبه است

  • کد خبر : 319480
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۳۳
اصلاح سیم‌کشی بازار تاریخی ارومیه بر عهده کسبه است

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: بازار تاریخی ارومیه، مسکن مهر گلشهر و مجتمع مسکونی ۵۰۰ دستگاه آپادانا در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش اروم نیوز، حسین پناهی در گفت و گو با ندای ارومیه، در رابطه با وجود مخاطرات در برخی نقاط و مجتمع های مسکونی ارومیه، اظهار داشت: مجتمع ۵۰۰ دستگاه آپادانا به دلیل فرسودگی در معرض خطر قرار دارد و در دور چهارم شورای شهر برای رسیدگی به این مساله، جلسه ای مشترک با ساکنین و هیئت امنا و شورای آن دوره تشکیل شد تا بتوانیم برای بهسازی و نوسازی این مکان قدمی برداریم که در گام های اولیه هیئت امنا و بخشی از اهالی با ما همراه شدند.

وی، افزود: در آن برهه یک سرمایه گذار هم اعلام همکاری کرده بود که متاسفانه به دلیل عدم همکاری کامل اهالی، سرمایه گذار را از دست دادیم و اکنون کسی حاضر به سرمایه گذاری برای نوسازی این محل نیست.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، تصریح کرد: ما در ابلاغیه هایمان به فرسوده بودن و در معرض تهدید بودن این مجتمع ها اشاره می کنیم تا برای جایگزینی اقدام شود ولی اینکه تصمیمی جدی گرفته شود و اشخاص خاصی بیایند و در اینجا حمایت و سرمایه گذاری را انجام دهند در حال حاضر اتفاق نیفتاده است.

وی، ابراز داشت: اهالی خودشان برای نوسازی این آپارتمان های فرسوده پیش قدم شوند.

پناهی، در رابطه با برنامه های موجود برای اصلاح وضعیت بافت فرسوده شهر، گفت: اعتبارات و تشویقات خوبی برای بافت فرسوده شهر در نظر گرفته ایم ولی تحقق این امر مستلزم وجود سرمایه گذار و مشارکت انبوه سازها است که متاسفانه ضعیف است.

وی، در ادامه با اشاره به وضعیت سیم کشی بازار تاریخی ارومیه، اظهار کرد: مسئله سیم کشی بازار تاریخی مربوط به کسبه و اصناف است که باید نسبت به اصلاح این وضعیت اقدام کنند که البته از لحاظ ایمنی ما باید تذکرات لازم را بدهیم و در این راستا از آتش نشانی خواهیم خواست تا نسبت به بررسی و اقدامات لازم برای برطرف کردن اشکالات موجود در این بازار اقدام کنند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، همچنین در رابطه با خطرات ناشی از احداث مسکن مهر گلشهر بر روی سیل گاه، خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند نقطه شهر برای ساخت و ساز مکان یابی های نامناسبی صورت گرفته که مسکن مهر گلشهر یکی از آن هاست و اگر سیل بیاید خطرات جدی متوجه این منطقه خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=319480

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.