تاریخ : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
1

وظیفه اصلی مجلس حذف و اصلاح قوانین مزاحم در راستای رونق تولید است/ انتخابات سیاه و سفید مدیران میانی باعث فلج بودن اقتصاد می‌شود

  • کد خبر : 318345
  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۵۷
وظیفه اصلی مجلس حذف و اصلاح قوانین مزاحم در راستای رونق تولید است/ انتخابات سیاه و سفید مدیران میانی باعث فلج بودن اقتصاد می‌شود

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، عوامل بیرونی و داخلی را سد راه رونق تولید دانسته و رفع آن‌ها الزامی دانست و گفت: انتخابات سیاه و سفید مدیران میانی باعث فلج اقتصاد می‌شود.

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، ضمن تبریک سال نو با بیان اینکه چندین سال است مقام معظم رهبری عناوین اقتصادی برای سال‌های نو انتخاب می‌کند، اظهار داشت: امروز شرایطی در کشور حاکم است که نیازمند ایجاد شغل، سرمایه‌گذاری و ایجاد بستری برای هدف قرار دادن معیشت مردم هستیم.

وی، افزود: ایجاد شغل، حمایت از تولید، رونق تولید و برداشتن موانع تولید می‌تواند بستر‌های لازم برای رسیدن به هدف غایی و نهایی یک جامعه که یک زندگی به دور از دغدغه و با امنیت شغلی بالا است را محقق سازد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیشرفت دانش و فناوری در کشور به گونه‌ای بوده که پس از انقلاب بیش از ۶۰  درصد جامعه را افراد باسواد و تحصیل کرده تشکیل می‌دهند که در صورت پیوند بین شرکت های دانش بنیان و دانشگاه‌ها با مراکز تولیدی می‌توان گام‌های اساسی در بخش رونق تولید برداشت.

وی، در خصوص وظایف مجلس در راستای تحقق شعار سال، تاکید کرد: مجلس باید مواردی که سد راه تولید بوده و مانع از رونق تولید می‌شوند را با ایجاد قوانین و با حذف یا اصلاح قوانین مزاحم و دست و پا گیر رفع کرده و یا با تذکر و نظارت کافی و تحقیق و تفحص می‌تواند باعث ایجاد رونق تولید شود.

برزگر، با بیان اینکه دولت نیز با ارایه لایحه به مجلس باعث ایجاد و رونق تولید شود، عنوان کرد: دلایل داخلی و خارجی امروزه سد راه تولید و تحقق خصوصی سازی شده است.

وی، در خصوص دلایل خارجی مزاحم تولید داخلی عنوان کرد: تحریم‌ها و شیطنت‌های کشورهای پیرامون، تغییر و تحولات در منطقه، شیطنت‌های اسرائیل و برخی کشور‌های دیگر مانند عربستان که سلسله‌وار در پی اعمال سیاست‌های خارجی آمریکا هستند، از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار است که باید دستگاه دیپلماسی با توان حداکثری در راستای خنثی سازی این دشمنی‌ها و خصومت‌ها باشند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: عدم هدایت نقدینگی به سمت تولید از مهم‌ترین علل داخلی موانع تولید است در حالی‌که اگر مردم سرمایه خود را به جای مصرف در بخش‌های کاذب مانند ساخت و ساز، طلا، ارز و بانک‌ها که باعث ایجاد حباب در بازار می‌شود به سمت تولید سوق دهند شاهد رونق بسیار مطلوب تولید می‌شویم.

وی، تاکید کرد: متاسقانه در گزینش مدیران مهم و اجرایی میانی مانند فرمانداران و بخشداران در کشور به صورت جناح بازی و جریان‌های سیاسی برخورد شده و انتخاب‌های سیاه و سفید انجام می‌شود.

وی، افزود: دید سیاه و سفید در جامعه باعث می‌شود با افراد دارای تبحر به گونه‌ای رفتار شود که هیچ انگیزه‌ای برای فعالیت در کشور نداشته و به گونه‌ای گریزان از خدمت باشند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، در پایان عنوان کرد: البته افراد انتخاب شده به صورت جناحی و سیاسی بازی که در انتظار پایان رسیدن نوبت ریاست جمهوری فرد حمایت شده و اتمام دوره ریاست خود هستند نیز انگیزه‌ای برای فعالیت‌های موثر ندارند و با حرکات پوپولیستی و ظاهر‌سازی در راستای جلب رضایت می‌کوشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=318345

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.