تاریخ : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
1

رونق تولید شاه کلید حل مشکلات کشور است/ دولت باوری به مدیریت جهادی ندارد/ بی‌اعتمادی به بخش خصوصی و جوانان عامل عدم موفقیت در بخش اقتصاد

  • کد خبر : 318265
  • ۰۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
رونق تولید شاه کلید حل مشکلات کشور است/ دولت باوری به مدیریت جهادی ندارد/ بی‌اعتمادی به بخش خصوصی و جوانان عامل عدم موفقیت در بخش اقتصاد

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق تولید شاه کلید حل مشکلات کشور است، گفت: عدم اعتماد به بخش خصوصی و جوانان عامل عدم موفقیت در بخش اقتصاد است.

سید تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از ۱۰ سال که شعار سال را با محوریت اقتصادی انتخاب می‌کنند، اظهار داشت: علت چنین انتخاب‌هایی بدون شک این است که دشمنان کشور به‌خصوص آمریکا و اسرائیل به این نتیجه که تنها صلاح آن‌ها در مقابل مردم ایران تنگای اقتصادی است رسیده‌اند و با تحریم و سخت کردن مسایل اقتصادی به جنگ با ایران برخواسته‌اند.

وی، با بیان اینکه امروز تولید و رونق بخش تولید داخلی شاه کلید حل بسیاری از مشکلات است، گفت: با موفقیت در بخش تولید می‌توان به موفقیت در تمامی زمینه‌های اقتصادی دست یافت که مهم‌ترین این موفقیت‌ها فارغ شدن از وابستگی به درآمد‌های نفتی بوده که امروز ضعف مهم کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت موضوع بیکاری در کشور، بیان داشت: با رونق تولید می‌توان گامی اساسی در راستای حل مشکل بیکاری که امروز به یک معضل اساسی تبدیل شده، برداشته و از تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری شود.

وی، با بیان اینکه نوسانات ارزی و گرانی در سال گذشته شوک عظیمی برای کشور بود، ادامه داد: هرچند نوسانات ارزی و گرانی بیشتر در بخش مسکن، سکه و ارز خودی نشان داد اما تاثیر اساسی در قیمت کالاهای اساسی مردم نیز داشته است.

کبیری، عنوان کرد: در این راستا باید بتوان نقدینگی در جامعه را کنترل کرد تا گرانی‌ها و مسائل مربوط به مهار نقدینگی مانند سیلی عظیم مردم را در برنگرفته و حوادث تلخی بر جای نگذارد.

وی، تاکید کرد: رونق تولید در اصل به مفهوم مهار نقدینگی جامعه و هزینه‌های سرگردان است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وظیفه مجلس شورای اسلامی در خصوص تحقق شعار سال، ابراز داشت: وظیفه مجلس در ۲ بخش قانون‌گذاری در راستای رفع موانع تولید و نظارت بر تولید و حل مشکلات تولید گنندگان در کمترین زمان است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: امروز تولید‌کنندگان بیشتر درگیر مسائل حاشیه‌ای بوده و اصل تولید به حاشیه کشیده شده است. مجلس باید بتواند با قانون‌گذاری در راستای تسهیل تولید و رفع موانع سر‌راه تولید‌کنندگان بیش از پیش بکوشد.

وی، با بیان اینکه امروز بانک‌ها در حال حکومت بوده و تولید‌کنندگان سردرگم در پیچ و خم مسائل بانکی هستند، ادامه داد: البته مجلس به ویژه کمسیون نظارت باید بیش از پیش بر مسائل و مشکلات واحد‌های تولیدی توجه داشته و در حل مشکلات در کمترین زمان ممکن بکوشند.

کبیری، با اشاره به اهمیت رسیدگی به مشکلات واحدهای نیمه فعال و رو به رکود، گفت: بیشتر مشکلات این واحدها شامل نقدینگی و تسهیلات بانکی می‌شود که دولت باید با تسهیل کردن راه تسهیلات بانکی تولید‌کنندگان چوب لای چرخ فعالیت این افراد نگذاشته و در راستای رونق تولید گام بردارد.

وی، با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید به تخلفات بنگاه‌های اقتصادی ورود کرده و به صورت قاطع برخورد کند، تاکید کرد: مشکل اساسی موضوع اقتصاد ۲ مورد بوده که عدم باور قلبی بخشی از مدیریت و بدنه دولت به اقتصاد مقاومتی بوده که به مسئله مدیریت‌های ضعیف و سوء مدیریت مربوط می‌شود. حل مشکل سوء‌مدیریت مدیریت جهادی است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، گفت: بحران موجود باید امروز به گونه‌ای مدیریت شده و در زمینه‌های مختلف به مدیریت جهادی ایمان داشته و عمل کنند و عدم باور و اجرای اقتصاد مقاومتی در مسئله خصوصی‌سازی معنا نداشته و تا زمانی‌که اقتصاد دولتی باشد مشکلات به قوت خود ماندگار هستند.

وی، اظهارداشت: افراد دولتی به حقوق و مزایای هر ماه خود دسترسی داشته و حل مشکلات یا باقی ماندن مشکلات فرقی به حال آنان ندارد اما سپردن اقتصاد به بخش خصوصی به‌خصوص جوانان و عمل به جوان‌گرایی می‌تواند زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=318265

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.