تاریخ : سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
7

افزایش 1421 درصدی کشف قاچاق احشام در آذربایجان‌غربی/ پیشگیری از وقوع جرائم مرزی در اولویت کاری مرزبانی است

  • کد خبر : 317090
  • 22 اسفند 1397 - 19:01
افزایش 1421 درصدی کشف قاچاق احشام در آذربایجان‌غربی/ پیشگیری از وقوع جرائم مرزی در اولویت کاری مرزبانی است

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: طی سال‌جاری در حوزه کشف قاچاق احشام افزایش 1421 درصد را شاهد هستیم.

به گزارش اروم‌نیوز، سرهنگ فردین پیری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه امنیت ملی در سایه تشکیل امنیت فردی برای هر فرد و گروه در جامعه تشکیل می‌شود، اظهار داشت: پلیس مرزبانی در شرایط فعلی با وجود فضای تهدیدات و البته با توجه به حجم علوم روز، باید بتواند در عرصه دیپلماسی بین‌الملل و دفاع از مرز و کیان ملی نقش آفرینی کرده و حاضر شود که خوشبختانه شاهد تحقق این امر در میان نیروهای مرزبانی کشور هستیم.

وی، افزود: دشمن در تلاش برای تجهیز گروهک‌ها و فشار بر مرزها است که با حمایت‌های رهبر انقلاب و همراهی مردمی به خصوص مرزنشینان شاهد امنیت پایدار هستیم.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: مرزنشینان به عنوان مرزبانان اصلی هستند که در زمان نیاز به همراهی با نیروهای مرزبانی پرداخته و برای رفع مشکلات موجود تلاش می‌کنند.

وی، ابراز داشت: تمام مرزها تحت رصد اطلاعاتی است و هرگونه تحرک را با شدیدترین برخورد پاسخ می‌دهیم. البته نباید فراموش کنیم که سپاه، ارتش و ناجا حامیان و پشتیبانان اصلی مرزبانی در امر دفاع از کشور هستند.

سرهنگ پیری، با اشاره به اینکه پیشگیری مرزی و تبدیل تهدید به فرصت جزو اقداماتی است که در اولویت کاری مرزبانی قرار دارد، گفت: در تمام موضوعات مرتبط با مرزها شاهد اشرافیت کامل و تامبن تجهیزات مناسب هستیم که همین موضوع باعث موفقیت در عملکردها شده است.

وی، تاکید کرد: امروز و در شرایط فعلی پوشش کامل نوار مرزی را داریم که با تجزیه و تحلیل اقدامات سال ۹۶، در سال‌جاری طرح‌ریزی های خاص هر منطقه را داشتیم.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی، در ادامه سخنان خود، در خصوص عملکرد این فرماندهی در سال‌جاری، بیان داشت: در سال‌جاری شاهد افزایش 5 درصدی ارزش ریالی کشفیات مرزی بوده‌ایم که این رقم به ۸۳ میلیارد و ۲۹ میلیون تومان رسیده است.

وی، ادامه داد: در بحث سوخت حدود ۴۰۰ لیتر کشفیات داشتیم که نسبت به سال قبل افزایش ۱۰۰ درصدی داریم. در این بخش حدود ۴۰ درصد افزایش عملیات مرزی داشتیم که در بحث کشفیات با اقدامات پیشگیری و انسداد مرزها شاهد کاهش ۲۱ درصدی بوده‌ایم.

سرهنگ پیری، خاطرنشان کرد: ۴۱ درصد افزایش کشف اجناس دخانی، ۷۱ درصد افزایش کشف در حوزه البسه، ۹۲ درصد کاهش در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی و ۱۴۲۱ درصد افزایش کشفیات در استان در امر احشام را داریم.

وی، تصریح کرد: در حوزه قاچاق احشام، حدود ۲ ماه است که با توجه به اقدامات موثر نیروهای مرزبانی کشفیات در این حوزه به صفر درصد رسیده یعنی دیگر شاهد قاچاق دام از مرزهای استان نیستیم.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی، در ادامه سخنان خود، اذعان داشت:  ۶۷ درصد کاهش کشف تجهیزات ماهواره‌ای، ۴۱ درصد کاهش مواد محترقه، ۳۵ درصد کاهش کشفیات اقلام دارویی، ۹۵ درصد افزایش دستگیری اتباع خارجی و نیز ۲۶۷ درصد افزایش توقیف خودرو از دیگر موارد قعالیت این فرماندهی در سال 97 است.

وی، در بخش پایانی سخنان خود، در خصوص وظیفه رسانه‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی اقدامات مرزبانی و کشفیات مرزی، گفت: در این زمینه باید دقت عمل و نظر اصحاب رسانه بیشتر باشد چراکه دشمنان در این زمینه تمام نقشه و هدف خود را معطوف به رسانه کرده‌اند و در این شرایط باید بصیرت بیشتری از سوی رسانه‌های داخلی شکل پذیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=317090

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.