تاریخ : چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
6

فعالیت بیش از 1400 نانوا در سطح شهر ارومیه/ کمبودی در تامین نان مورد نیاز مردم وجود ندارد

  • کد خبر : 315766
  • 08 اسفند 1397 - 12:14
فعالیت بیش از 1400 نانوا در سطح شهر ارومیه/ کمبودی در تامین نان مورد نیاز مردم وجود ندارد

رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه افزایش تعداد نانوایی ها را عامل کاهش تولید دانست و گفت: کمبودی در تهیه نان مورد نیاز مردم وجود ندارد.

عزیز عسگر اوغلی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، در خصوص دلیل تعطیلی برخی نانوایی‌ها و شائبه‌های کمبود آرد در سطح شهر، اظهار داشت: در چند وقت گذشته نانوایی تبدیل به آزاد پزی شده و هر نانوا برای تامین آرد مورد نیاز خود به سراغ خرید آزاد از خود استان و استان‌های دیگر می کردند.

وی، افزود: اما دولت در راستای اعتراض نانوایان مبنی بر نبود سود و به صرفه نبودن نان پخته شده اقدام به ارائه آرد یارانه‌ای به نانوایان کرده و هر نانوا موظف است به اندازه آرد و سهمیه خود نان پخته و به فروش رساند و پس از به پایان رسیدن سهمیه روزانه نانوایی خود را تعطیل کند.

رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه، ادامه داد: هر نانوایی می‌تواند به نسبت نیاز خود اقدام به تهیه آرد آزاد کند که در این صورت اعتراض بر سود‌ده نبود نان پخته شده دارند.

وی، تاکید کرد: امروز به هیچ وجه کمبود نان در سطح استان نداریم و نان مورد نیاز مردم به خوبی تامین می‌شود، فقط به دلیل آزاد پز بودن نان در یک مدت زمانی تعداد نانوایان افزایش یافته و سهمیه آرد به هر کدام کم می‌رسد که با این طرح می‌توان از تعداد آن‌ها کاهش داد.

عسگر اوغلی، ابراز کرد: امروز یک هزار و 400 نانوایی در سطح شهر ارومیه فعال هستند که بر اساس چارچوب باید یک هزار نانوا فعالیت داشته باشد. البته در صورت کمبود نان در سطح شهر تمهیدات لازم سریعا اتخاذ خواهد شد که مطمئنا این مشکل به وجود نمی آید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=315766

برچسب ها

نوشته های مشابه

01بهمن
پلدشت سفید پوش شد
گزارش تصویری؛

پلدشت سفید پوش شد

01بهمن
۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی مشکل‌دار آذربایجان‌غربی پرداخت شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.