تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
1

51 نفر؛ ثبت نام کننده نهایی دوره نهم انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه

  • کد خبر : 312392
  • 16 بهمن 1397 - 10:03
51 نفر؛ ثبت نام کننده نهایی دوره نهم انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه

رییس هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ارومیه گفت : نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان این اتاق 11 اسفند ماه امسال و همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش اروم نیوز، جعفر صادق اسکندری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: همه مقدمات و تمهیدات برای برگزاری یک انتخابات سالم و متناسب با شان و تاریخ اتاق فراهم شده و تاکنون برای شرکت در آن 51 نفر از افراد حقیقی و حقوقی واحدهای تولیدی و صنعتی و عضو اتاق ثبت نام کردند.

وی، ادامه داد: در بررسی صلاحیت ها تطبیق سوابق و مدارک داوطلب با قانون و مقررات مذ نظر قرار می گیرد و نتیجه در سریع ترین زمان ممکن اعلام خواهد شد.

به گفته رییس هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، از 51 داوطلب حضور در انتخابات این دوره  24 نفر  بخش بازرگانی، 6 نفر در بخش معدن، 12 نفر در بخش صنعت و 9 نفر در بخش کشاورزی نام نویسی کردند.

وی، ابراز داشت: از این تعداد 15 نفر به عنوان اعضا جدید هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه  به مدت چهار سال انتخاب می شوند.

اسکندری، اذعان کرد: از این تعداد در بخش بازرگانی 5 نفر، در بخش صنعت 5 نفر، در بخش کشاورزی 3 نفر و در بخش معدن نیز 2 نفر انتخاب می شوند.

رییس هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق ارومیه، اظهار داشت: انتخابات  این دوره به صورت تمام الکترونیکی و از ساعت 8 صبح تا 6 عصر 11 اسفند برگزار خواهد شد و در صورت نیاز مدت آن تا 3 ساعت قابل تمدید است.

اسکندری، افزود: مطابق قوانین و مقررات مدون، مسوولیت اجرای تمامی مراحل انتخابات بر عهده هیات های نظارت اتاق ها بوده و در ادامه روند، انجمن نظارت و شورای عالی انتخابات بر هرگونه ابهام و اعتراض های نامزدها رسیدگی می کنند.

رییس هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق ارومیه، تاکید کرد: انتخابات دوره گذشته به صورت نیمه الکترونیکی برگزار شد ولی این دوره از انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود و هیچ گونه دخالت مکتوب در آن وجود ندارد.

اسکندری، با بیان اینکه نتایج انتخابات نیز به صورت الکترونیکی مشخص می شود، ادامه داد: اعضایی از اتاق بازرگانی ارومیه می توانند در انتخابات شرکت کرده و به نامزدها رای دهند که تا روز اخذ آرا دارای کارت بازرگانی و سابقه یک سال عضویت در اتاق بازرگانی باشند.

وی، با بیان اینکه بر اساس همین آیین‌نامه‌ها و قوانین کاندیداها از هشت روز قبل از انتخابات تا 24 ساعت قبل از رای‌گیری فرصت تبلیغات دارند، خاطرنشان کرد: از نامزدهای انتخابات درخواست داریم فقط در همین موعد قانونی تبلیغات کنند و از ورود زودهنگام و غیرقانونی به فضای تبلیغات خودداری کنند.

رییس هیات نظارت بر نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق ارومیه، از نامزدهای این دوره از انتخابات خواست خارج از مدت قانونی از انجام هر نوع تحرک و فعالیتی که شائبه تبلیغاتی داشته باشد، خودداری کنند.

اسکندری، همچنین از شرکت کنندگان در انتخابات خواست برای داشتن اتاق بازرگانی قوی و توانمند از دادن رای به صورت صنفی خودداری کرده و افراد توانمند را برای اتاق ارومیه انتخاب کنند.

وی، با اشاره به اهمیت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه گفت: این اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی بازوی مشورتی برای تهیه لوایح و طرح های مجلس و دولت است.

وی، میزان مشارکت اعضای اتاق بازرگانی ارومیه در دوره گذشته انتخابات هیات نمایندگان این اتاق را بیش از 700 نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=312392

نوشته های مشابه

27دی
۳۰۰۰ هزار پرس غذای گرم در پلدشت توزیع شد
27دی
بهره‌برداری شخصی از امکانات شورای شهر ارومیه/ اینجا صحن شورای شهر است یا آتلیه!
نقدی به اقدام سوال‌انگیز مسئول روابط عمومی شورای شهر ارومیه؛

بهره‌برداری شخصی از امکانات شورای شهر ارومیه/ اینجا صحن شورای شهر است یا آتلیه!

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.