تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

بررسی دقیق از وضعیت افراد در انتخابات مدنظر باشد/ ۹ دی نشانه بیداری امت در برابر خواص فریب‌خورده بود

  • کد خبر : 308533
  • 07 دی 1397 - 12:56
بررسی دقیق از وضعیت افراد در انتخابات مدنظر باشد/ ۹ دی نشانه بیداری امت در برابر خواص فریب‌خورده بود

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به لزوم بیدا ی و بصیرت همیشگی در برابر فتنه‌ها، گفت: نهم دی ماه نشانه بیداری مردم ایران اسلامی در برابر خواص فریب‌خورده و آلت دست دشمنان بود.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عسگر دیرباز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: در دوران انتخابات ۸۸ حضور افرادی که جزو شاخص‌ترین افراد در سال‌های انقلاب بودند، متاسفانه مقام، قدرت و ثروت باعث لغزش آن‌ها شد. مردم فکر می‌کردند به دلیل حضور این افراد در دنیای سیاست می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد مشاهده کردند که نمی‌توان در برابر امیال دنیوی به فرد اعتماد کرد.
وی، افزود: متاسفانه چرخش افراد از مواضع سابق خود برای مردم علنی شد و این فرمایش امام(ره) بار دیگر تبلور یافت که “میزان حال فعلی افراد است”.
رئیس دانشگاه قم، با اشاره به وقایع سال ۸۸ و رفتار متناقض برخی افراد با فتنه‌گران، گفت: ممکن است خط مشی و رفتار افراد برای رسیدن به جایگاه از مواضع قبلی خود برگردد و این انتخاب را سخت و حساس می‌کند.
وی، تاکید کرد: بارها شاهد چرخش خواص در دوران انقلاب بودیم که متاسفانه با توجه به سابقه افراد در دوران گذشته مورد اعتماد مردم قرار گرفته اند ولی بعد از مدتی از مواضع خود کوتاه آمده‌اند.
حجت الاسلام دیرباز، بیان داشت: متحول شدن افرادی که در سابقه خود عناوینی چون خطیب جمعه تهران، رئیس بنیاد شهید و مدیریت در دستگاه‌های انقلابی نشان دهنده ضعف بصیرت است و نشان می‌دهد که همه در معرض امتحان الهی هستیم.
وی، ادامه داد: حوادث سال ۸۸ نشان داد که افرادی که در مسند قدرت و تریبون اجتماعی والا هستند، دشمنان هرگز از آنها مایوس و ناامید نمی‌شوند و همیشه در کمین نفوذ قرار دارند.
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه دشمنان بیش از ۲۰ سال تلاش کردند تا در میان شخصیت های انقلاب نفوذ کنند و آن‌ها را تغییر دهند، گفت: شاهد بودیم که توانستند در دوران انتخابات ۸۸ نفوذ خود را عملی کنند.
وی، افزود: زمانی که شعار عدالت برای جامعه مطرح شد، دشمنان خود را نفوذپذیر دیدند و متاسفانه نتیجه آن حوادث ۸۸ شد. این موضوع ارتباطی به کاندیدای خاص نداشت بلکه ترس دشمن و قشر مرفه نشین جامعه آگاهی مردم از اصل عدالت اجتماعی و اقتصادی بود.
وی، تاکید کرد: باید به پشت صحنه گفتمان‌ها و شعارهای کاندیداهای انتخابات دقت کنیم که دشمن از آن سوءاستفاده نکند.
حجت الاسلام دیرباز، در بخش دیگری از سخنان خود، پیروزی اقشار ضعیف جامعه را دلیل طغیان تجمل گرایان و تحقیرآ ن‌ها دانست و ابراز داشت: قشر تجمل‌گرا علی‌رغم تلاش دشمنان و هدایت‌های حین تبلیغات شاهد شکست خود شدند که نتیجه آن اغتشاشات بود.
وی، اضافه کرد: استقامت رهبری و مردم همیشه بیدار ایران اسلامی همانند جنگ احزاب بود که بصیرت یاران پیامبر در برابر دشمن منجر به پیروزی شد. جنگ خوارج نهروان هم مثال بارز دیگری است که امام علی(ع) تعبیر کور کردن فتنه را به کار بردند و در سال ۸۸ نیز رهبر انقلاب با منش علی وار خود و با حمایت اقشار مردم فتنه را کور کردند.
این نماینده خبرگان رهبری، همچنین عنوان کرد: در کشور شاهد بودیم که تنها اقشار مرفه جامعه در برابر پیروزی مستضعفان تاب نیاورده و به این ترتیب حوادث تلخی را رقم زدند.
وی، ادامه دهد: با هدایت‌های رهبری که با تقدیر الهی و عنایات امام زمان(عج) همراه بود، شاهد بهبود شرایط و پیروزی عامه مردم بر اغتشاش‌گران و مدعیان پیروزی بودیم.
وی، گفت: سران فتنه تا این لحظه از مسیر خود بازنگشته‌اند و هزینه کلانی را بر مردم در عرصه‌های مختلف ملی و بین‌المللی تحمیل کردند اما دریغ از یک عذرخواهی!
حجت الاسلام دیرباز، در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به انتخابات سال آینده، عنوان کرد: در سال ۹۸ که انتخابات را شاهد خواهیم بود در مورد نفرات و به خصوص نمایندگان حاضر در مجلس به خوبی تحقیق کنیم و سپس در انتخاب دقت کنیم.
وی، افزود: اگر افراد و نمایندگان اقدام غیرقانونی دارند حتما باید دقت کرد و سپس نسبت به انتخاب درست اقدام کنیم.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، در مورد ایرادات موجود در انتخابات گذشته، گفت: اکنون شاهد هستیم که برخی افراد انتخاب شده‌اند اما هیچ تغییری در وضعیت را رقم نزدند، بنابراین با انتخاب بر مبنای بررسی دقیق رای دهیم تا مشکلی پیش نیاید.وی، تاکید کرد: امروز شاهدیم که بسیاری از خانواده‌ها با مشکل مواجه هستند و بهترین مسیر برای غلبه بر شرایط موجود انتخاب درست و بر پایه بررسی دقیق و درست است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=308533

برچسب ها

ثبت دیدگاه