تاریخ : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
1

بیش از ۲ هزار بازمانده از تحصیل در آذربایجان غربی به مدرسه رفتند

  • کد خبر : 306983
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۳۴
بیش از ۲ هزار بازمانده از تحصیل در آذربایجان غربی به مدرسه رفتند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم شناسایی شده به مدرسه رفتند.

به گزارش اروم نیوز، ابراهیم محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بااشاره به کودکان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی گفت: ۶ هزارو ۸۷۴ نفر در سطح استان در مقطع ابتدایی از تحصیل بازمانده اند.

وی، افزود: تاکنون موفق به شناسایی ۲ هزارو ۱۰۷  نفر از این کودکان شده ایم  که ۷۰۸ نفز از آنان یا فوت شده و یا مهاجرت کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، بیان کرد: همچنین تاکنون ۶۴۳ نفر از این افراد در مقطع ابتدایی جهت ادامه تحصیل جذب شده که متقابلا ۶۹۶ نفر از این افراد نیز به دلایل مختلف از جمله ازدواج ، ممانعت والدین و یا بدسرپرستی و آموزش ناپذیری از تحصیل بازمانده اند.

وی، تصریح کرد:  از این افراد بازمانده از تحصیل ۴۷۰ نفر مستعد جذب برای ادامه تحصیل هستند که جهت تحقق این امر نیازمند ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.

محمدی، تصریح کرد: در ۲ مقطع متوسطه اول و دوم نیز تعداد ۱۴ هزار و ۵۴۲ نفر بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار و ۶۴۱ نفر یا فوت کرده و یا مهاجرت کرده‌اند.

وی، خاطرنشان کرد: البته یک هزارو ۳۶۱ نفر از این افراد جذب شده و مشغول به تحصیل هستند و متقابلا ۹ هزار و۷۲۰ نفر هنوز جذب نشده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، با بیان اینکه ۱۲ مدرسه در استان با حضور فقط یک دانش‌آموز فعالیت دارند، گفت: ۱۲۲ مدرسه نیز با حضور ۴، ۳ و ۲ دانش‌آموز در استان مشغول به فعالیت هستند.
وی، افزود: ۱۳۲ سرباز معلم نیز در استان مشغول به فعالیت بوده و برای ۷۵ نفر در مقطع ابتدایی تدریس می‌کنند و از تعداد ۲۴ هزار و ۸۰۰ کلاس درس استان، ۱۳ هزار کلاس مربوط به مقطع ابتدایی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=306983

برچسب ها

نوشته های مشابه

۱۰آذر
عدم رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی کمتر از قهرمانی نیست
۱۰آذر
خانه‌ای که چاره مشکلات کشور است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.