تاریخ : جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹
1

دانشگاهیان حل مشکلات کشور را در مرکز توجهات خود قرار دهند/ لزوم فعالیت دانشجویان در بطن سیاست

  • کد خبر : 306752
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۰۶
دانشگاهیان حل مشکلات کشور را در مرکز توجهات خود قرار دهند/ لزوم فعالیت دانشجویان در بطن سیاست

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجل خبرگان رهبری با بیان اینکه دانشگاهیان باید حل مشکلات کشور را در مرکز توجهات خود قرار دهند، گفت: دانشجوی واقعی باید فعالیت مستمر در بطن سیاست داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، ضمن تبریک فرارسیدن روز دانشجو، گفت: دانشجویان مومن و متعهد امروز علاوه بر اهتمام در حوزه تحصیل باید در زمینه تهذیب، توجه به منویات و ارتباط با خدای متعال نیز توجه داشته باشد.

وی، افزود: امروز رسالت مهم اجتماعی بر دوش قشر دانشجو بوده به گونه‌ای که یک دانشجو باید تحلیل صحیح و دقیقی از اوضاع اجتماعی داشته باشد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: دانشجویان باید علاوه بر اینکه به ضرورت های جامعه توجه داشته باشد باید به اتفاقات جامعه و دنیا مسلط بوده و واکنش عقلانی در مقابل تهدیداتی که متوجه جامعه انقلابی داشته باشد.

وی، با بیان اینکه دانشجو نسبت با جامعه ای که در حال زندگی در آن است رسالت هایی دارد، ادامه داد: مسئولان باید در فضای دانشگاه محیطی مناسب و معنوی برای تحصیل دانشجویان فراهم کنند.

حجت الاسلام شبستری، تاکید کرد: در فضای دانشگاه باید فضای معنوی حاکم بوده و دستورات و احکام اسلامی مور توجه قرار گیرد.

وی، ابراز کرد: حاکم بودن فضای غیرمعنوی موجب به وجود آمدن اتفاقاتی از جمله عدم تمرکز دانشجویان در راستای تصیل هدفدار می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: اساتید نیز باید در خصوص تربیت دانشجویان اهتمام داشته و از تفکرات غیرانقلابی و غرب گرایانه دوری کرده و حساسیت های انقلابی را مدنظر داشته باشند.

وی، گفت: دانشجو باید در بطن سیاست بوده و مسائل روز را به خوبی بتواند تحلیل کند و سیاست زدگی مانع انجام وظیفه اصلی یک دانشجو نشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=306752

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.