تاریخ : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹
3

۱۲۸۲تخت به تعداد تخت های آذربایجان غربی افزوده می شود

  • کد خبر : 303081
  • 05 آبان 1397 - 12:21
۱۲۸۲تخت به تعداد تخت های آذربایجان غربی افزوده می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از افزوده شدن از یک هزار و ۱۸۲ تخت به تعداد تخت های استان خبر داد.

به گزارش اروم نیوز، جواد آقازاده در نشست با خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی با بیان این که از این تعداد یک هزار و ۱۰۰ تخت عادی و ۱۸۲ تخت ویژه است، اظهار داشت: این تخت ها با اتمام طرح های درمانی در دست اجرا سال آینده به تعداد تخت های استان افزوده می شوند.

وی با بیان این که در طی چهار سال گذشته تاکنون ۲۱۸ تخت به تعداد تخت های استان افزوده شده است عنوان کرد: این تعداد شامل ۱۳۸ تخت دربوکان،۳۰ تخت درچالدران، ۵۰ تخت در بیمارستان مطهری ارومیه است که در این مدت به بهره برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربیبا اشاره به این که ۶۸۳ تخت بستری و۱۴۰ تخت ال دی آر زایمان دراستان آماده بهره برداری است عنوان کرد: ازدوسال گذشته تا امروز ۱۳۰ دستگاه آمبولانس درمقاطع زمانی در سطح استان توزیع شده است.

آقازاده از افتتاح و بهره برداری چهار طرح مهم و بزرگ درمانی همزمان با سفر رئیس جمهوری طی هفته های آتی به استان خبر داد و خاطرنشلن کرد: چهار پروژه بزرگ درمانی ازجمله بیمارستان امام خمینی خوی، توسعه بیمارستان امام خمینی ارومیه، کلینیک و دی کلینیک تدبیر ارومیه و آزمایشگاه رفرانس ارومیه همزمان باسفر رئیس جمهور به استان افتتاح خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه کلینیک تدبیر ارومیه با ۳۰ تخت بستری و چهار اتاق عمل افتتاح خواهدشد تصریح کرد: این کلینیک با هدف توسعه پدافند غیر عامل و حذف درمانگاه های غیر استاندارد محلی شهر احداث می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۲۴ بیمارستان دانشگاهی در استان فعالیت دارند اظهارداشت: دانشجویان پزشکی با رعایت ضوابط واخلاق پزشکی و برای کسب تجربه درهمه این بیمارستان ها آموزش می بینند.

آقازاده از بهره برداری اولین داروخانه رباتیک کشور درارومیه خبر داد و افزود: اولین داروخانه رباتیک کشور باهمکاری یک کشور فنلاندی ۱۳ آبان ماه سال جاری با وجود تحریم ها ومشکلات متناسب با تجهیزات روز دنیا در ارومیه افتتاح خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه افتتاح بیمارستان زنان ارومیه به دلیل بالارفتن قیمت مصالح و ارز با مشکل مواجه شده است افزود: در صورت تامین اعتبار بیمارستان زنان ارومیه نیمه اول سال ۹۸ افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=303081

نوشته های مشابه

30دی
کشف ۱۴۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ارومیه
در نشست با خبرنگاران عنوان شد؛

کشف ۱۴۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ارومیه

30دی
عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی میاندوآب دستگیر شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب؛

عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی میاندوآب دستگیر شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.