تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱

کمبود ایستگاه های آتش نشانی در ارومیه

  • کد خبر : 290217
  • 15 مرداد 1397 - 9:12
کمبود ایستگاه های آتش نشانی در ارومیه

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: جمعیت ارومیه نزدیک بر800 هزار نفربود و برای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی نیاز است متاسفانه در این زمینه حدود 4 تا 5 ایستگاه کمبود دارد که سعی در برطرف کردن این کمبودها هستیم.

ابراهیم شاد قوشچی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به وضعیت ایستگاه های آتش نشانی در ارومیه، اظهار داشت: مشکلاتی که گریبانگیر آتش نشانان کل کشور است، آتش نشانان ارومیه را نیز شامل می شود ولی با این حال آتش نشانان برای سلامتی همشهریان و جلوگیری از بروز حوادث تلخ تمام سعی خود را به نمایش می گذارند.

وی، بیان کرد: آتش نشانان تا امروز به همه مشکلات و آتش سوزی ها غلبه کرده اند. تجهیزات ایستگاه های آتش نشانی ارومیه نیز همانند تجهیزات سایر ایستگاه های آتش نشانی کشور هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، افزود: جمعیت ارومیه حدود 800 هزار نفر است. اما برخلاف اینکه برای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی نیاز است متاسفانه در این زمینه حدود 4 تا 5 ایستگاه کمبود داریم که تلاش داریم تا این کمبودها را جبران کنیم.

وی، تصریح کرد: یکی از مشکلات پیش رو عدم آگاهی مردم در خصوص رعایت نکردن فرهنگ ایمنی و همچنین کمبود تجهیزات نیروهای آتش نشانی است.

وی در خصوص به روز شدن تجهیزات آتش نشانی، عنوان کرد: در سال جاری تجهیزات جدیدی به آتش نشانی ارومیه اضافه نشده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، ادامه داد: تجهیزاتی که نیاز به تعمیر و باز سازی داشته اند تعمیر و باز سازی شده اند و همچنین کلاس های آموزشی و مهارت افزایی برای افراد صورت می گیرد.

وی افزود: هر روز حدود 10 تماس مربوط به گمحبوس شدن همشهریان در آسانسور و  همچنین 10 تماس مربوط به آتش سوزی در محوطه ها گزارش می شود و عمده دلیل این تماس ها مربوط به قطعی برق و وجود علف های هرز در محوطه ها است.

شاد قوشچی ابراز داشت: متوسط زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه ۴ دقیقه و 17 ثانیه بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، در خصوص توصیه های ایمنی برای افراد، خاطرنشان کرد: افراد باید نکات ایمنی را رعایت کنند و این روز ها با وجود بالا بودن دمای هوا و وجود برخری مشکلات اعم از قطعی برق مردم توجه داشته باشد از ساعات قطعی برق مناطق خود اطلاع داشته باشند تا شاهد حوادثی همچون گیر کردن در آسانسور ها و آتش سوزی بر اثر اتصال برق نباشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=290217

برچسب ها

ثبت دیدگاه