تاریخ : جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹
2

وحدت و همدلی در هر مکانی موجب امنیت و پیشرفت جامعه است

  • کد خبر : 290086
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۳۸
وحدت و همدلی در هر مکانی موجب امنیت و پیشرفت جامعه است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی وحدت و همدلی در هر مکانی را موجب امنیت و پیشرفت جامعه دانست.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در حاشیه همایش استانی علمای اهل سنت و تشیع، در گفت و گو با سیلوانانیوز، اظهار داشت: وحدت‌ مسلمانان‌ جهان و اتحاد دنیای اسلام‌ و یگانگی‌ اهل‌ قبله‌ تنها راه نجات مسلمانان جهان و دوری از ایجاد جنگ ، توطئه و تفرقه توسط مستکبران در بین امت اسلامی می باشد.

وی، افزود : مسئله وحدت بین مذاهب اسلامی و امت اسلامی سفارش خداوند متعال در قرآن کریم است. و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرّقوا لذا بر همه ما پیروان مذاهب اسلامی واجب است ندای خداوند تبارک و تعالی را در قرآن کریم لبیک بگوییم و اتحاد و هم دلی را که در منظقه داریم بحمدالله حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، ادامه داد: باید تلاش کنیم روز به روز این وحدت و هم دلی و برادری افزایش یابد و دل ها یکی شود.
خداوند تبارک و تعالی به همان صورت و معیاری که وحدت و هماهنگی در پرتو اعتصام به حبل الهى را میخواهد، سختی ها و مصایب نشات گرفته از آن را هم تسهیل می کند.

وی، تاکید کرد: خداوند متعال با آموزش کتاب و حکمت و نیز با پاکی ، تصفیه و تزکیه نفوس، موارد مورد اختلاف ، یعنی جهل علمی و جهالت عملی را رفع و عوامل اتحاد و مهرورزی و امنیت را به جامعه بشری اهدا کرد.
وحدت و هم دلی در هر مکانی ثمره اش امنیت و پیشرفت جامعه است ، امروز در دنیای پرتلاطم روزگار که استکبار جهانی با فریب عواملی خود باخته نظیر آل سعود در صدد ایجاد تفرقه و جدایی بین مسلمانان است ما باید هوشیار باشیم.

حجت الاسلام قریشی، گفت: وحدت‌ مسلمانان‌ جهان و اتحاد دنیای اسلام‌ و یگانگی‌ اهل‌ قبله‌ تنها راه نجات مسلمانان جهان و دوری از ایجاد جنگ، توطئه و تفرقه توسط مستکبران در بین امت اسلامی می باشد.
خورشید تابناک جهان اسلام، در اوج سیاهی، ظلم و نادانی بشر طلوع کرد ، نور امید و آزادی و رهایی در روح و جسم انسان های اسیر نادانی شروع به تابیدن و طلوع گرفت و دیدگانشان نسبت به تاریکی های قبل روشن شد. صدای ملکوتی توحید، کل جهان را فرا گرفت و قوم‏ ها و قبیله‏ های پراکنده را با دعوت به اعتصام به ریسمان الهی، متحد ساخت. این همه، به برکت اسلام ناب محمدی بود که پیام آور شعار وحدت و امنیت برای جوامع بشری می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=290086

برچسب ها

نوشته های مشابه

۱۳آذر
بهره‌بردای از ۳۱۳ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

بهره‌بردای از ۳۱۳ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور

۱۳آذر
معلولان، نیازمند توجه نه ترحم!
به مناسبت روز جهانی معلولان؛

معلولان، نیازمند توجه نه ترحم!

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.