تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

قیمت تضمینی هر کیلوگرم کلزا 28 هزار و 665 ریال اعلام شد

  • کد خبر : 289454
  • 31 تیر 1397 - 8:23
قیمت تضمینی هر کیلوگرم کلزا 28 هزار و 665 ریال اعلام شد

معاون مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خرید دانه روغنی کلزا زا اوایل تیرماه سال جاری آغاز و تا 31 مرداد ماه ادامه دارد و این محصول به قیمت تضمینی هر کیلوگرم 28 هزار و 665 ریال خریداری می شود.

صولت قلی زاده در گفت وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به میزان زیر کشت بودن اراضی آذربایجان غربی به کلزا اظهار داشت: حدود 3 هزارو900 هکتار از اراضی آذربایجان غربی به زیر کشت کلزا در راستای خود کفایی و کاهش مصرف آب درتولید کلزا زیر کشت رفته است .

وی افزود: پیش بینی می شود حدود 10 هزار تن کلزا از اراضی استان برداشت شود و همچنین بیشترین سطح زیر کشت کلزا در آذربایجان غربی، مربوط به شهرستان های پلدشت، نقده، بوکان، میاندوآب و شاهین دژ است.

معاون مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خرید کلزا از اوایل تیر ماه آغاز می شود واین محصول کم آب بر با همکاری 10 مرکز درسطح استان خریداری و هزینه آن به حساب کشاورزان واریز می شود.

وی ادامه داد: امسال با همکاری شرکت اورالیس فرانسه برای دومین بار بذرهای هیبرید فرانسوی کلزا در سطح 300 هکتار از اراضی زراعی شهرستان های نقده، میاندواب و بوکان کشت شده است.

قلی زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته 100 هکتار از اراضی شهرستان نقده تحت نظر این شرکت کشت شده بود افزود: کشت شدن 100 هکتار از اراضی شهرستان نقده تحت نظر شرکت فرانسوی محصول قابل توجهی از این مزارع برداشت شد ه است.

وی افزود: بذرهای هیبرید فرانسوی با انتظارعملکرد بیش از سه و نیم تن درهکتاربه صورت سایت الگویی کشت شده و طبق بازدیدهای انجام شده توسط مسئولان کشوری و استانی وضعیت مزارع مطلوب ارزیابی شده است.

معاون مدیرزراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: حدود 50 هکتار از مزارع شهرستان نقده به صورت سایت الگویی زیر نظر شرکت آلمانی kws کشت شده است و تا کنون سه نوبت از مزارع نقده توسط کارشناسان آلمانی بازدید شده و وضعیت مزارع تا کنون مطلوب ارزیابی شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خرید دانه روغنی کلزا زا اوایل تیرماه سال جاری آغاز و تا 31 مرداد ماه ادامه دارد و این محصول به قیمت تضمینی هر کیلوگرم 28 هزار و 665 ریال خریداری می شود وآذربایجان غربی دارای 700 تا 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

وی ادامه داد: کشت کلزا را از نظر مصرف آب مقرون به صرفه بوده و تلاش می شود سطح زیر کشت کلزا در استان افزایش یابد تا با توسعه دانه های روغنی دراین راستا به خودکفایی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=289454

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.