تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

قیام 15 خرداد چهره خبیث استبداد را بر همگان آشکار کرد

  • کد خبر : 284970
  • 15 خرداد 1397 - 8:53
قیام 15 خرداد چهره خبیث استبداد را بر همگان آشکار کرد

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی گفت: در روز 15 خرداد سال 42 چهره خشن استبداد را به همگان معرفی کرد در این روز رژیم شاه جمعی از مردمان این سر زمین را به خاک و خون کشاند وباعث زخمی وبه شهادت رسیدن جمعی از پیروان امام شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حیدری زاد در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اهمیت بزرگ داشت 15 خرداد اظهار داشت: 15 خرداد سال 1342 اولین بنیان های تحول عظیم در تاریخ معاصرِ ایران را شکل داند و در ادامه مسیر شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر ی امام خمینی (ره) نقش اصلی و اساسی داشت.

وی افزود: قیام 15 خرداد سرآغازی بود بر انقلابی که چند سال بعد به ثمر نشست، انقلابی که امام خمینی (ره) با اتکا به خداوند و با مشارکت مردمی که از استبداد شاه به ستوه آمده بودند آن را رهبری و به پیروزی رساند.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، بیان کرد: در روز 15 خرداد سال 42 چهره خشن استبداد را به همگان معرفی کرد در این روز رژیم شاه جمعی از مردمان این سر زمین را به خاک و خون کشاند وباعث زخمی وبه شهادت رسیدن جمعی از پیروان امام شد.

وی افزود: منشاء پیروزی سال 57 که منجربه تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران شد از 15 خرداد بود چرا که امام در آن زمان موضوع نه شرقی و نه غربی را مطرح کرده بود و این همان نهضت اسلامی بود که از آن زمان آغاز شده بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری زاد خاطر نشان کرد: امام خمینی 15 خرداد را به عنوان اعزای عمومی برای همیشه مطرح کرده است تا جایگاه مهم این قیام و تحولات آن در ذهن و فکر مردم حک شود و ما باید این روز را گرامی بداریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284970

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.