تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

هنوز سیره و حقیقت زندگی امام(ره) برای مردم و جوانان تبیین نشده است/ مسئولین سبک زندگی خود را با مستضعفین تطبیق دهند/ سیره زندگانی امام(ره) و مقام معظم رهبری بهترین الگو برای کارگزاران نظام

  • کد خبر : 285080
  • 14 خرداد 1397 - 9:51
هنوز سیره و حقیقت زندگی امام(ره) برای مردم و جوانان تبیین نشده است/ مسئولین سبک زندگی خود را با مستضعفین تطبیق دهند/ سیره زندگانی امام(ره) و مقام معظم رهبری بهترین الگو برای کارگزاران نظام

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه هنوز سیره و حقیقت زندگانی امام خمینی(ره) برای مردم و به ویژه جوانان تبیین نشده، گفت: در زندگی امام(ره) با ائمه معصومین(ع) نقاط مشترک بسیاری وجود دارد که نیازمند معرفی و روشنگری در این زمینه هستیم.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) و احیای شب اول قدر در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه، با بیان اینکه شب های قدر، رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام ۱۵ خرداد از جمله درناک ترین اتفاقات تاریخ است، اظهار داشت: می دانیم اوج جنایت که در قتل امام علی(ع) رخ داده که از جمله بی نظیرترین جنایات بوده و دیگر این جنایت هیچ گاه تکرار نشده است.

وی، با اشاره به کلام و بیان رسول الله در بیان این حادثه، ادامه داد: شدیدتر از این جنایت در بین جنایت کاران وجود نداشته و یکی از فجیع ترین جنایات است و شب های قدر یکی از سخت ترین شب ها برآل رسول الله و حضور امام زمان(عج) است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مصیبت به شهادت رسیدن امام علی(ع) را یکی از سخت ترین مصیب ها عنوان کرد و ادامه داد: مصیبت فوت امام خمینی(ره) نیز یکی از سنگین ترین مصیبت های طول تاریخ است.

وی، تصریح کرد: شخصیت امام راحل(ره) در زمان حیات و بعد از فوت ایشان آنگونه که باید شناخته نشده چراکه وی یک شخصیت بسیار والا و بلندمرتبه است. با نگاه به زندگانی امام علی(ع) و امام راحل و مقایسه آنان به نقاط مشترک بسیاری پی می بریم.

حجت الاسلام اختری، عنوان کرد: شخصیت امام(ره) درمیان تمام علما و مراجع شخصیتی بی نظیر است چراکه پس از ائمه معصوم تا به امروز هرچه دستاورد داریم مدیون علما و بزرگانی همچون علامه حلی در تاریخ تشیع است.

وی، تاکید کرد: این موفقیتی که خداوند نصیب علما شده و این گام بزرگ در اعتلای اسلام و و اعطای هویت و زنده ساختن هویت مسلمانان در جهان کرده نصیب هیچکدام از علما نشده است‌.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با بیان اینکه زمانی که امام خمینی(ره) این گام را آغاز کرد افراد بسیاری با شک و تردید به این مسئله نگاه می کردند، بیان داشت: دلیل این شک نیز این بود که قیام های مختلفی صورت گرفته اما بسیاری از آنان به نتیجه نرسیده و ثمری نداشته است.

وی، با بیان اینکه از پس از انقلاب بیش از ۵۰۰ میلیون نفر بر تعداد مسلمانان و بیش از ۵۰ میلیون نفر بر تعداد طرفداران اهل بیت(ع) اضافه شده است، خاطرنشان کرد: جهان قبل از پیروزی انقلاب در ۲ بلوک شرق و غرب به سر می برد ولی امروز این بلوک ها در ضعف و ناتوانی و سستی قرار دارند.

حجت الاسلام اختری، افزود: انقلاب اسلامی تحول بزرگی در دنیای سیاست گذاری ها و بلوک ها به وجود آورد و ضعف و سستی تمام آنان را به دنبال داشته به طوری که امروز را قدرت طغیانگر آمریکا در ضعف به سر برده و حاکمیت آمریکا از منفورترین قدرت ها در جهان اسلام است.

وی، گفت: قبل از پیروزی انفلاب ۸۰ هزار مستشار امنیتی آمریکا در ایران بوده و حقوق های کلانی را به دلیل زندگی در بین مردم دریافت می کردند اما قدرت ایستادگی و پرخاشگری در برابر آنان را امام راحل(ره) به وجود آورد که امری بسیار با عظمتی بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با بیان اینکه با قیام امام خمینی(ره) و اقدامات مدبرانه وی باعث نجات کشور از دست دشمنان شده، تصریح کرد: دشمنان تصمیم برای از بین بردن کل فلسطین و فلسطینیان دارد اما جرات اجرای چنین نقشه ای را ندارد. نباید فراموش نکنیم که آل سعود از نسل یهود بوده و از همان آغاز علیه فلسطین و مسلمانان بوده است.

وی، ادامه داد: امروز فلسطینیان توانسته اند با تمام قوا در برابر دشمنان ایستاده و آنان را با قدرت موشکی خود تهدید کنند که همین اقدام و ایستادگی نیز به دلیل رخ دادن انقلاب و حضور پر برکت امام خمینی(ره) بوده است.

حجت الاسلام اختری، خاطرنشان کرد: این توفیقی که امام راحل به دست آورده و این افتخار ایرانیان توسط انقلاب اسلامی به وجود آمده است چراکه قبل از انقلاب هیچ غرور و افتخاری شامل ایرانیان نبود.

وی، ابراز داشت: اگر امروز مشکلات اقتصادی و دزدی ها و اختلاس ها را شاهد هستیم مسئولان و مدیران باید بدانند که مردم و پا برهنگان منت بر ما دارند و باید به آنان خدمت کنیم چراکه خدمت وظیفه ما است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، تصریح کرد: مسئولان نباید فراموش کنند که اکنون وظیفه اصلی آنان خدمت به مردم و محرومان است نه ظلم به آنان. مسئولان و کارگزاران نظام باید زندگی ساده و بی ریای امام خمینی(ره) را الگوی زندگانی خود قرار دهند.

وی، با بیان اینکه مسئولان باید زندگانی خود را با طبقه ضعیف مردم تطبیق داده و شرایط آنان را درک کنند، خاطرنشان کرد: برخی مشکلات که عام است باید با کار، تولید، همدلی و اتحاد حل شود.

حجت الاسلام اختری، ادامه داد: امروز زندگانی مقام معظم رهبری را باید دید که چگونه ساده زیست هستند و سرمشق زندگی ایشان زندگی امیرالمومنین(ع) است.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ آیه قرآن کریم در رابطه با امیرالمومنین(ره) نازل شده، اظهار داشت: از جمله این آیات می توان از خودگذشتگی امیرالمومنین نسبت به پیامبر اکرم(ص) را بیان کرد که این مسئله از خودگذشتگی ایشان بارها دیده شده و در بستر پیامبر رفتن تنها یکی از این موارد است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، تصریح کرد: اگر امروز امیرالمومنین(ع) را تقدیس می شماریم و بزرگ می داریم به دلیل پیرو بودن نیست بلکه به دلیل از خودگذشتگی ها و اخلاص ایشان است.

وی گفت: کلام امام علی(ع) فوق کلام مخلوق و دون کلام خالق است و به دلیل اینکه دشمنان نتوانستند ولایت حضرت علی(ع) را بپذیرند اقدام به شهادت رساندن وی کردند. به شهادت رسیدن وی در محراب به این دلیل بود که در صدد اجرای عدالت بود.

حجت الاسلام اختری، با بیان اینکه دشمنان عدالت حضرت علی(ع) را نپذیرفتند، گفت: دلیل دشمنی با امام علی(ع) تنها مسئله بیت المال نبود بلکه چون نتوانستند مقام و مرتبت مدنظر خود را از ایشان دریافت کنند به دشمنی با وی پرداخته و در نهایت شهید کردند.

وی، خاطرنشان کرد: امروز اندیشه های مدعیان دروغین مبنی بر اینکه نیازی به مرجعیت و ولایت فقیه نداریم در حال گسترش در جامعه هستند تا مسیر اسلام و انقلاب را منحرف کرده و جوانان را از سیره علی(ع) دور کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به اینکه اگر کسی از خط، راه و سفارشات امام(ره) منحرف می شود انحراف به معنای واقعی یافته است، ابراز داشت: تنها راه حق و مستقیم مسیر امام خامنه ای(مد ظله العالی) است و انحراف از این مسیر به هر دلیلی انحراف از اسلام است.

وی، با اشاره به این سردمداران آمریکا و همراهان آن ها جزو نوادگان شیاطین هستند، گفت: عوامل شیطان در جامعه در پی خون ریزی هستند. باید مردم بیدارتر از همیشه مسیر را پیدا و طی کنند.

حجت الاسلام اختری، وقایع رخ داده در برخی کشورهای انقلابی در سراسر جهان را یکی از اقدامات ضداسلامی و ضد بیداری مسلمانان آمریکا برشمرد و تاکید کرد: مردم کشورهای بیدار جهان امروز نیازمند کمک مسلمانان و مردم آگاه جهان هستند که باید با ایستادگی در برابر آمریکا و شیاطین مسیر حق را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=285080

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.