تاریخ : دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
1

لزوم گزارش قصورات پزشکی از سوی مردم/ در صورت قصور پزشکان در کنار خانواده کودک قربانی مصرف قارچ سمی خواهیم بود

  • کد خبر : 284940
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
لزوم گزارش قصورات پزشکی از سوی مردم/ در صورت قصور پزشکان در کنار خانواده کودک قربانی مصرف قارچ سمی خواهیم بود

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده قربانی قارچ سمی می توانند با مراجعه به مراجع قضایی و نظام پزشکی خواستار رسیدگی به کوتاهی پزشکان و مرکز درمانی شوند.

بشیر خالقی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص کودک فوت شده بر اثر مصرف قارچ سمی و اظهارات والدین این کودک، گفت: بنده به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به احقاق حقوق خانواده این کودک در صورت وجود هرگونه کوتاهی از سوی کادر پزشکی اعلام آمادگی میکنم و اعضای کمیسیون نیز قطعا در این شرایط همراه این خانواده خواهند بود.

وی، با بیان اینکه افراد بسیاری جهت انجام پیوند کبد به شیراز منتقل شده اند، گفت: یکی از بهترین مراکز کشور در بحث پیوند کبد بیمارستان های شیراز است و باید به هنگام انتقال هر مریضی به بیمارستان های دیگر اطلاعات بیمار به طور دقیق و واضح در اختیار پزشکان قرار گیرد.

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در صورتی که اطلاعات هر مریضی به درستی در اختیار بیمارستان مقصد و پزشکان قرار نگیرد و به موجب این کوتاهی بیمارستان مبدا آسیبی به فرد بیمار وارد شود، خانواده متوفی می توانند با رجوع به نظام پزشکی و مراجع قضایی از این اقدام شکایت کنند.

وی، با بیان اینکه خانواده این کودک علاوه بر نظام پزشکی می توانند مشکلات موجود خود را با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کنند، ابراز داشت: خانواده این کودک نسبت به قصورات پزشکی رخ داده و هر اتفاقی در این زمینه می توانند به نظام پزشکی مراجعه کنند و در صورت وجود اسناد معتبر در خصوص کوتاهی پزشکان و بیمارستان، باید به مسئله رسیدگی شود.

خالقی، خاطرنشان کرد: خانواده کودک قربانی در صورت نیاز می توانند با بنده یا هر عضو دیگری از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تماس گرفته و در راستای پیگیری موضوع راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=284940

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.