تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

نقش بی بدیل کارگران در پیشرفت اقتصادی کشور/ کارگران در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند

  • کد خبر : 281787
  • 15 اردیبهشت 1397 - 10:28
نقش بی بدیل کارگران در پیشرفت اقتصادی کشور/ کارگران در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش بی بدیل کارگران در پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: کارگران در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند.

حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، گفت: کارگران شریف ترین و گرامی ترین افراد جامعه اسلامی هستند و از دیرباز دارای شخصیت منزل والایی بوده و با حضور خود در محل کار در پیشبرد فعالیت ها و رشداقتصادی نقش بسزایی دارند.

وی، با اشاره به اهمیت رابطه بین کارگر و کارفرما، ادامه داد: در قانون کار نیز تلاش در راستای حمایت از کارگر شده و مدافع خواسته ها و منافع کارگری است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد: با بهینه سازی، کیفیت بخشی، کاهش هزینه های تولید و ایجاد خلاقیت و نوآوری می توان در راستای تحقق اقتصادمقاومتی قدم های موثری برداشت.

وی، با تاکید بر اینکه امروزه پشتیبانی از کارِکارگران وظیفه همگان است، تصریح کرد: رشد اقتصادی کشور در گرو آسوده خاطر بودن کارگران است البته در جامعه ما کم نیستند بانوانی که سرپرست خانواده بوده و علاوه بر وظیفه خود در منزل نان آور منزل نیز محسوب می شوند و باید توجه اساسی داشته باشند.

حجت الاسلام دیرباز، بابیان اینکه بانوان سرپرست خانواده درگردش چرخه اقتصادی کشور نقش بسیار مهمی دارند، ابراز داشت: افراد به نسبت مرفه باید در توجه به شخصیت و منزلت کارگران بیش از همه کوشش کرده و به آنان نگاهی انسانی داشته باشند.

وی، خاطر نشان کرد: باید با پشتیبانی از کارگران در خصوص تکریم شخصت والای آنان اقدام کنیم و از هرگونه ظلمی در حق آنان جلوگیری شود البته اگر در جامعه کوتاهی درخصوص کارگران صورت می گیرد باید سازمان ها و نهادهای مربوطه با تنظیم لایحه ای آن را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گوشزد کنند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، اظهارداشت: افراد مجلس باید در ارتباط گیری با جامعه کارگری بیش از پیش کوشش کرده و نسبت به رفع خلا موجود تلاش کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=281787

برچسب ها

ثبت دیدگاه