تاریخ : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
0

اجرای طرح هادی در ۵۰۰ روستای آذربایجان غربی

  • کد خبر : 280459
  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
اجرای طرح هادی در ۵۰۰ روستای آذربایجان غربی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تا سال ۹۵ در ۵۰۰ روستای آذربایجان غربی طرح هادی اجرا شده است.

به گزارش اروم نیوز، محمود بدلی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات که در سالن جلسات بنیاد مسکن برگزار شد، با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن اظهار داشت: آذربایجان غربی دارای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه و بیش از ۲ هزار و روستای دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است.

وی، افزود: مطالعه و تهیه طرح هادی در روستاها ازجمله اقدامات بنیاد مسکن است که پس از تعیین محل های آموزشی در ۲ هزار و ۸۸ روستا مطالعه طرح هادی انجام شده و بر اساس آن اقدام به صدور مجوز و پروانه های لازم انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه در صورت تامین و تخصیص اعتبار در سایر روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی اجرا می شود، تاکید کرد: در ۵۰۰ روستا تا ۹۵ اجرای طرح هادی انجام  شده و در سال ۹۶ حدود ۷۶ روستا طرح هادی اجرا شد.

وی، با اشاره به فعالیت های بهسازی و بازسازی مسکن روستایی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما دهمین کشور واقع در کمربند زلزله است و عمدتا خانه ها در روستاها با مصالح کم دوام و بی دوام ساخته شده، در نظر داریم در برنامه ششم توسعه سالانه ۲۰۰ هزار واحد در کشور با تسهیلات مسکن روستایی بهسازی شود که سهم ما ۱۲ هزار واحد است و با مشارکت روستاییان و بانک های عامل میسر می شود.

بدلی، با تاکید بر اهمیت پیشگیری در تمام امور افزود: باید با اهمیت دادن به پیشگیری از زلزله و اهمیت به مسکن روستایی در کاهش خسارت های جانی مالی تلاش کنیم.

وی، گفت: تا سال ۹۵ تعداد ۲۴۵ هزار واحد از تسهیلات مسکن استفاده کردند که این میزان در سال ۹۶ به بیش از ۷۵ هزار که ۳۱ درصد مساکن است، افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، افزود: با توجه به اینکه شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر زیر نظر بنیاد مسکن هستند تسهیلات ساخت مسکن به آنان اعطا شد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280459

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.