تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

خارج کردن صنعت هسته ای از انحصار استعماگران افتخار نظام اسلامی است

  • کد خبر : 280131
  • 20 فروردین 1397 - 12:06
خارج کردن صنعت هسته ای از انحصار استعماگران افتخار نظام اسلامی است

امام‌جمعه پیرانشهر گفت: امروزه ایران یکی از پیشرفته‌ترین کشورها خاورمیانه در صنعت هسته‌ای بوده و ازنظر قدرت بالاترین قدرت خاورمیانه بشمار می‌رود.

ماموستا مصطفی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: فن‌آوری هسته‌ای یکی از مهم‌ترین علومی است که امروزه برای بشریت مورد نیاز و لازم است.

وی، افزود: کشور ایران باید در صنعت هسته‌ای روزبه‌روز پیشرفت کند چراکه این علوم درگذشته در انحصار کشورهای غربی بودند و نمی‌گذاشتند کشورهای دیگر به آن دسترسی پیدا کنند و به این دلیل ممانعت‌هایی را به وجود می‌آوردند.

امام جمعه پیرانشهر، ادامه داد: سرانجام جوانان کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با سعی و تلاش و پژوهش به این فناوری دست یافتند و توانستند علوم صنعت هسته‌ای را از انحصار استعمارگران بیرون بکشند.

وی، تصریح کرد: علوم هسته‌ای برای همه ما ارزشمند است چراکه این علوم در صنعت کشاورزی، انرژی و پزشکی ضروری است اگر در این زمینه‌ها فعال نباشیم از دیگر کشورها عقب خواهیم افتاد.

وی، افزود: دشمنان ایران اسلامی همیشه در تلاش هستند تا چرخ هسته‌ای ایران از حرکت بایستد و صنعت و علوم هسته‌ای یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند به ما عطا کرده است.

ماموستا محمودی، اظهار داشت: امروزه ایران یکی از پیشرفته‌ترین کشورها خاورمیانه در صنعت هسته‌ای بوده و ازنظر قدرت بالاترین قدرت خاورمیانه به شمار می‌رود.

وی، اضافه کرد: جوانان باید با امیدواری و اعتماد به‌ نفس درراه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کوشش کرده و در راه تعالی و پیشرفت کشور در صنعت هسته‌ای از هیچ حرکت مثمرالثمری دریغ نکنند.

امام جمعه پیرانشهر، در خصوص مشکلات به روی کار آمدن برجام گفت: در بحث برجام غربی‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند و مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند که آمریکا قابل‌اعتماد نیست و برجام باعث شده است که در کشور تورم ایجاد شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=280131

ثبت دیدگاه